Potrzebna pomoc dla ojca. Zrzutka na krzesło schodowe (ZDJĘCIA)

SANOK / DUKLA / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosili się najbliżsi pana Stanisława z Dukli, u którego 6 lat temu zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne, chorobę powodującą znaczny stopień niepełnosprawności. W sieci założono zbiórkę na krzesełko schodowe, które pozwali zlikwidować bariery architektoniczne.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Opis zrzutki:

Witam mam na imię Wojtek.

Mój Tata Stanisław to wspaniały ojciec, mąż, dziadek a przede wszystkim człowiek.

Niestety w 2015 roku zdiagnozowano u Taty stwardnienie zanikowe boczne przez co posiada znaczny stopień niepełnosprawności.

Jest to choroba powodująca porażenie komórek nerwowych odpowiedzialnych za pracę mięśni. W krótkim czasie poraża wszystkie mięśnie nóg, rąk, mowy, przełyku i mięśni oddechowych. Tata wymaga ciągłej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach dnia codziennego jak ubieranie, mycie, karmienie.

Patrzymy na Tatę i wiemy że nie jesteśmy w stanie mu pomóc. Jesteśmy bezsilni . Jedyną szansą na spowolnienie choroby są ciągłe wszelkiego rodzaju ćwiczenia rehabilitacyjne pobudzające mięśnie oraz ćwiczenia logopedyczne. Jedną z form ćwiczeń są częste i długie spacery.

Rodzice mieszkają w bloku na trzecim piętrze. Schodzenie i wychodzenie po schodach zaczyna stanowić barierę nie do pokonania. Mama ze względu na swój stan zdrowia po 6 latach opieki nad Tatą nie jest w stanie już mu pomagać. Ja jak i siostra mieszkamy z dala od rodziców. Staramy się pomagać na ile to możliwe jednak do rodzinnego domu mamy dużą odległość.

Tutaj pojawiła się nadzieja, w ramach likwidacji barier architektonicznych na krzesełko schodowe dla osób niepełnosprawnych. Zakup i montaż takiego krzesełka to koszt 54.756 zł. Ze środków PEFRON przyznano Tacie dofinansowanie w kwocie 30 000 zł. Pozostała kwota 24.756 zł. To środki własne.

Są to dla nas ogromne nieosiągalne pieniądze.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Przebywanie w mieszkaniu i brak kontaktu z innymi osobami bardzo źle wpływa na zdrowie psychiczne Taty i utrzymanie kondycji fizycznej oraz uniemożliwia wizyty u lekarzy i badania.

Krzesełko schodowe jest jedynym rozwiązaniem żeby Tata mógł funkcjonować oraz zachować jak najdłużej sprawność fizyczną i spowolnić chorobę.

Proszę więc wszystkich Państwa o wsparcie finansowe na w/w krzesełko, które w tej chwili dla Taty jest tylko ogromnym marzeniem nie do osiągnięcia.

Nikt nie jest za stary na marzenia.

Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Youtube.com / Lifts4U Konrad Mrówka

źródło: Red., zrzutka.pl, materiały nadesłane

08-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)