Policyjny pościg za pijanym kierowcą. 37-latek miał 2 promile

JASŁO / PODKARPACIE. Kierowca matiza nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po kilkukilometrowym pościgu wpadł jednak w ręce jasielskich policjantów. Okazało się, że 37-latek uciekał ponieważ był pijany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj jasielscy policjanci w wydziału ruchu drogowego od wczesnego rana prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Jeden z patroli pełnił służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie gminy Nowy Żmigród. Około godziny 8, w miejscowości Kąty, policjanci zauważyli jadącego w ich kierunku osobowego matiza. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Ten natomiast na widok patrolu przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci podjęli pościg. Kierujący matizem uciekał przed patrolem kilka kilometrów. Jechał z dużą prędkością i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Swoją niebezpieczną jazdą zmusił pieszego do ucieczki do rowu. Uciekając zajeżdżał policjantom drogę i nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe radiowozu nakazujące zatrzymanie pojazdu.

Ostatecznie w miejscowości Skalnik, mężczyzna wjechał w boczną drogę, a następnie na łąkę. Funkcjonariusze radiowozem zablokowali mu wyjazd, jednak ten w dalszym ciągu próbował manewrować pojazdem by uniknąć zatrzymania. Jeden z funkcjonariuszy podbiegł do samochodu i unieruchomił go wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Kierującym osobowym matizem był 37-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród. Badanie stanu trzeźwości wyjaśniło, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. 37-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy: Kierowca, który świadomie zmusi Policję do pościgu i nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, od 1 czerwca 2017 roku popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

źródło: KPP Jasło

18-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline