Policjanci zabezpieczyli ponad 7 kg narkotyków (ZDJĘCIA)

Krośnieńscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie jednej z miejscowości gminy Chorkówka. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 7 kg suszu zabronionych roślin. Do policyjnego aresztu trafił 40-letni właściciel posesji.

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy ustalili, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Chorkówka przechowywane są znaczne ilości substancji odurzających. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze sforsowali okno i weszli do wnętrza budynku, gdzie zostały ukryte narkotyki.

W pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli dwa szklane pojemniki wypełnione suszem roślinnym, urządzenia służące do porcjowania narkotyków oraz kamerę z czujnikiem ruchu. Okazało się, że na tym nie koniec. Na strychu domu, na który by się dostać, mundurowi musieli pokonać zaryglowane drzwi, ujawniono znaczną ilość suszu roślinnego w postaci kwiatostanów z końcówkami łodyg konopi indyjskich.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 7,3 kg marihuany i zatrzymali 40-letniego właściciela posesji. Mężczyzna przyznał, że zabronione substancje pochodzą z założonej przez niego plantacji konopi, którą kilka miesięcy wcześniej zorganizował w pobliskim lesie.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 40-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Krosno

24-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline