REKLAMA

Policjanci promowali bezpieczeństwo w Szkole Podstawowej nr 5

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci z Wydziału Prewencji oraz z Rewiru Dzielnicowych odwiedzili przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Suchodole. Podczas odbywającego się wczoraj Dnia Policji funkcjonariusze opowiadali o służbie w tej formacji mundurowej. Promowali zasady bezpieczeństwa – wyjaśnili m.in. jak się zachować w sytuacji kontaktu ze zwierzętami oraz podczas jazdy na rowerze.

Młodzi cykliści mieli także okazję oznakować swój jednoślad. Przedsięwzięcie to doskonale wpisuje się w przekaz cyklu działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Krośnieńscy funkcjonariusze spotkali się w wczoraj z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej  nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie w ramach Dnia Policji. Policjanci przybliżali uczniom tajniki wykonywanej pracy oraz zaprezentowali wykorzystywany w służbie sprzęt.

Mł. asp. Marcin Krówka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wyjaśnił uczestnikom spotkania jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Opowiedział również o obowiązkowym wyposażeniu rowerów oraz o  zasadach stosowanych przez odpowiedzialnego cyklistę.

Pokaz tresury psa służbowego, przeprowadził  mł. asp. Robert Bożek – przewodnik psa o imieniu Haber. Policjant mówił również o ostrożności którą należy zachować w kontakcie ze zwierzętami.

O zawodzie policjanta opowiedział dzieciom st. asp. Łukasz Fiałkowski – dzielnicowy osiedla Grota Roweckiego i Suchodołu w Krośnie. Uczniowie obejrzeli również radiowóz.

Przedsięwzięcie obejmowało również znakowanie i rejestrację rowerów w ramach programu „Stop kradzieżom – z kodem bezpieczniej”, które zostało zrealizowane przez pracowników technicznych krośnieńskiej komendy oraz mł. asp. Grzegorz Pukajło – dzielnicowego krośnieńskiego osiedla Południe.

Źródło: KMP Krosno

15-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline