Policjanci promowali bezpieczeństwo w Szkole Podstawowej nr 5

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci z Wydziału Prewencji oraz z Rewiru Dzielnicowych odwiedzili przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Suchodole. Podczas odbywającego się wczoraj Dnia Policji funkcjonariusze opowiadali o służbie w tej formacji mundurowej. Promowali zasady bezpieczeństwa – wyjaśnili m.in. jak się zachować w sytuacji kontaktu ze zwierzętami oraz podczas jazdy na rowerze.

Młodzi cykliści mieli także okazję oznakować swój jednoślad. Przedsięwzięcie to doskonale wpisuje się w przekaz cyklu działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Krośnieńscy funkcjonariusze spotkali się w wczoraj z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej  nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie w ramach Dnia Policji. Policjanci przybliżali uczniom tajniki wykonywanej pracy oraz zaprezentowali wykorzystywany w służbie sprzęt.

Mł. asp. Marcin Krówka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wyjaśnił uczestnikom spotkania jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Opowiedział również o obowiązkowym wyposażeniu rowerów oraz o  zasadach stosowanych przez odpowiedzialnego cyklistę.

Pokaz tresury psa służbowego, przeprowadził  mł. asp. Robert Bożek – przewodnik psa o imieniu Haber. Policjant mówił również o ostrożności którą należy zachować w kontakcie ze zwierzętami.

O zawodzie policjanta opowiedział dzieciom st. asp. Łukasz Fiałkowski – dzielnicowy osiedla Grota Roweckiego i Suchodołu w Krośnie. Uczniowie obejrzeli również radiowóz.

Przedsięwzięcie obejmowało również znakowanie i rejestrację rowerów w ramach programu „Stop kradzieżom – z kodem bezpieczniej”, które zostało zrealizowane przez pracowników technicznych krośnieńskiej komendy oraz mł. asp. Grzegorz Pukajło – dzielnicowego krośnieńskiego osiedla Południe.

Źródło: KMP Krosno

15-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)