REKLAMA

Policjanci oddawali krew dla poszkodowanych w czasie wakacji (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci wzięli udział w drugiej edycji akcji pn.”Ratujemy=Dajemy” zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Wśród osób honorowo oddających krew dla osób poszkodowanych w okresie wakacyjnym był kom. Krzysztof Łopuszański, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

W sobotę przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyło się przedsięwzięcie pn.”Ratujemy=Dajemy”. Dobroczynność i chęć niesienia pomocy poszkodowanym w okresie wakacyjnym – to cele przyświecające uczestnikom akcji, w której zebrano ponad 23 litry krwi. W przedsięwzięciu wzięli udział krośnieńscy policjanci. W trosce o potrzebujących, krew honorowo oddali: kom. Krzysztof Łopuszański I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, asp. Beata Raus Pełnomocnik do spraw Ochrony Informacji Niejawnych, podkom. Eliasz Witalec, mł.asp. Maciej Kociuba oraz st.sierż. Dominik Pluczyński z Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

Akcji honorowego oddawania krwi towarzyszył piknik rodzinny, w realizację którego również włączyli się krośnieńscy funkcjonariusze: asp. sztab. Agnieszka Surmacz, sierż.sztab. Grzegorz Pawłowski z Wydziału Prewencji oraz mł. asp. Grzegorz Pukajło z Rewiru Dzielnicowych krośnieńskiej Policji. Uczestnicy imprezy mieli możliwość obejrzeć radiowóz, przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz oznakować rower.

Asp. sztab. Jerzy Barczentewicz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji krośnieńskiej Policji oraz bryg. Mariusz Kozak Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego krośnieńskiej straży pożarnej w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypomnieli, jak unikać zagrożeń, ale też jak zachować się, gdy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji podczas wakacji.

Źródło: KMP Krosno

07-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.