REKLAMA

Policjanci dbają o bezpieczeństwo seniorów (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci z Krosna dbając o bezpieczeństwo osób starszych zorganizowali spotkanie dla seniorów. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosili mieszańców trzech krośnieńskich dzielnic: osiedla Romualda Traugutta, Stefana Grota-Roweckiego oraz dzielnicy Suchodół. Podejmowane działania realizowane są w ramach programu prewencyjnego “Bezpieczny senior”.

Asp. sztab. Jerzy Barczentewicz, mł. asp. Marcin Krówka, asp. sztab. Agnieszka Surmacz z Wydziału Prewencji oraz st. asp. Łukasz Fiałkowski dzielnicowy osiedla Grota Roweckiego i Suchodołu w Krośnie, realizowali zadania w ramach programu „Bezpieczny senior”. Podczas wczorajszego spotkania, które odbyło się w sali przy Sanktuarium św.Jana Pawła II w Krośnie mówili jak unikać zagrożeń. W trosce o osoby w wieku dojrzałym wyjaśniali w jaki sposób do minimum ograniczyć ryzyko stania się ofiarą przestępstwa, jak się zachować by nie ulec oszustwom i kradzieżom. Wyjaśnili jak wezwać pomoc oraz jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaprezentowali również sposób postępowania w przypadku utraty dokumentów i karty bankomatowych.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Stanisław Czaja Przewodniczący Zarządu Osiedla Stefana Grota-Roweckiego, Anna Bazan radna osiedla oraz Julian Wyderka Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Suchodół.

Źródło: KMP Krosno

14-06-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.