REKLAMA

Policja sprawdzała trzeźwość. Rekord: 4,2 promila alkoholu u motorowerzysty z zakazem prowadzenia pojazdów

KROSNO / PODKARPACIE. Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zdecydowało się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, który miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Trzeźwy poranek” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawę bezpieczeństwa na drogach. W poniedziałek od godziny 5 do 13, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. W działania zaangażowano 14 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz 8 policjantów z komisariatów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 1000 kierujących.

Podczas prowadzonych działań ujawniono 5 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Już o godz. 7, na ulicy Krośnieńskiej w Odrzykoniu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, mieszkaniec gminy Dukla, który tuż po godz. 9, został poddany kontroli w miejscowości Równe. Policyjny alkomat wskazał u niego 4,2 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że 32-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy kierujący na „podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

źródło: KMP Krosno

13-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.