POLAŃCZYK. Gigantyczne korki w stronę Sanoka (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / SOLINA / PODKARPACIE. Zbieramy od naszych Czytelników sygnały dotyczące paraliżu komunikacyjnego, którego jesteśmy świadkami w niedzielę w Polańczyku oraz na trasie do Hoczwi, Leska i dalej do Sanoka. Korek przed rondem w Polańczyku, a później do skrzyżowania ze skrętem na Solinę sięga około 3 kilometrów. Tworzą się potężne korki, a czas przejazdu wydłuża się o co najmniej kilkadziesiąt minut. Publikujemy przesłane do nas ZDJĘCIA.

Zdjęcia z dzisiaj z godziny 12:00 z odcinka Polańczyk-Wołkowyja. Korek tworzył się już na serpentynach pomiędzy dwoma wymienionymi miejscowościami.


foto (3): nadesłane

O dużym remoncie infrastruktury drogowej na trasie Hoczew-Polańczyk pisaliśmy wielokrotnie, między innymi TUTAJ:

Horror na rondzie w Myczkowie. Uwaga, za 2-3 tygodnie ma być lepiej! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Paraliż komunikacyjny w wakacje? Mamy odpowiedź zarządu dróg (ZDJĘCIA)

Problemy komunikacyjne odcinają Solinę i Polańczyk od świata. Odbije się to na turystyce?

Wielki remont drogi w Bieszczadach. Szybkie tempo prac, spore utrudnienia (ZDJĘCIA)

Remont ważnej drogi w Bieszczady. Wbito pierwszą łopatę (ZDJĘCIA)

Remont drogi oznacza przyjemne efekty po zakończeniu prac, ale utrudnienia w trakcie. Nie inaczej jest w przypadku rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 894 Hoczew-Czarna na odcinku Hoczew-Polańczyk. W kilku punktach pojawiła się sygnalizacja świetlna, a ruch odbywa się wahadłowo. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Pomagają wyświetlacze czasu pozostałego do zapalenia się zielonego światła.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. Ponad 58 mln złotych pochodzi z Funduszy Europejskich, a 10 milionów złotych z budżetu Województwa Podkarpackiego. Przebudowie w oparciu o zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę podlega ok. 2,6 km, a pozostały odcinek ok. 8,4 km, wraz ze wszystkimi 12-toma mostami na potokach górskich, jest realizowany w oparciu o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, na podstawie przepisów tzw. specustawy drogowej. Długość realizowanego odcinka to łącznie blisko 11 km.

Zakres prac obejmuje m.in.: wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej drogi wojewódzkiej (do klasy Z /G), przebudowę mostów i przepustów na potokach górskich, rozbudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 893 i 894 w m. Hoczew, budowę ronda w miejscu obecnego skrzyżowania DW 894 z DW 895 w Myczkowie, wykonanie nasypów i wykopów wraz z umocnieniem skarp, przebudowę chodników, zatok autobusowych, poboczy, budowę zjazdów indywidualnych i publicznych.

Pierwsi podróżujący mają pojechać nową drogą już pod koniec października. Liderem wykonywanych robót jest firma „Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie”, a partnerem Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych.

Na początku III kwartału br. planowane jest uzyskanie decyzji ZRID dotyczącej kolejnego etapu inwestycji czyli „Przebudowa/rozbudowa DW 895 na odcinku Solina – Myczków od, którego wykonawcą będzie firma BUDIMEX S.A. Długość remontowanego odcinka DW 895 wynosi ponad 6 km.

źródło: Red., UMWP, materiały nadesłane

18-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)