REKLAMA

Podrabiał i sprzedawał bilety miesięczne

KROSNO/ PODKARPACIE. W ubiegłym miesiącu do krośnieńskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o ujawnieniu sfałszowanych biletów miesięcznych krośnieńskiego przedsiębiorstwa zajmującego się transportem publicznym. Po przeprowadzonych czynnościach policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego.

Krośnieńscy policjanci wyjaśnili sprawę fałszywych biletów miesięcznych. Ustalili fałszerza, który w domu na własnym sprzęcie komputerowym podrabiał bilety. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Podrobione bilety sprzedawał za połowę ceny rówieśnikom w Krośnie. 17-latek trafił na przesłuchanie do krośnieńskiej komendy i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzuty fałszowania i wprowadzania do obiegu podrobionych biletów miesięcznych.

Za ten czy grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

To nie koniec zarzutów w tej sprawie. Do odpowiedzialności karnej, mogą być pociągnięte również osoby, które kierując się niską ceną, nabyły podrobione bilety i posługiwały się nimi korzystając z komunikacji publicznej.

 

KMP Krosno

04-12-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.