PODKARPACIE. Ukradł kartę płatniczą i robił zakupy w sklepach

PODKARPACIE. Policjanci z posterunku w Wiązownicy ustalili, że końcem października ubiegłego roku, mieszkaniec gminy Wiązownica ukradł kartę płatniczą i zbliżeniowo zapłacił nią w kilku sklepach i na stacji paliw. W toku wykonywanych czynności, funkcjonariusze potwierdzili to zdarzenie. Odpowiedzialny za to przestępstwo 56-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Wiązownicy podejrzewali, że 56-letni mieszkaniec gminy Wiązownica ukradł kartę płatniczą, a następnie płacił nią za swoje zakupy w sklepach i na stacji paliw. Łączna suma transakcji, które zrealizował mężczyzna, wyniosła blisko 400 złotych.

W wyniku prowadzonych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze dotarli do osoby pokrzywdzonej i potwierdzili, że końcem października ubiegłego roku, ktoś ukradł należącą do niego kartę. Sprawca tego przestępstwa, w ciągu dwóch kolejnych dni, zapłacił nią zbliżeniowo za swoje zakupy w sklepach i na stacji paliw, na terenie gminy Wiązownica. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie w tej sprawie.

W trakcie przeszukania mieszkania 56-latka, którego policjanci podejrzewali o popełnienie tego przestępstwa, stróże prawa odnaleźli skradzioną kartę bankomatową.

Mieszkaniec gminy Wiązownica usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby w przypadku podejrzenia kradzieży karty, bądź posłużenia się nią przez osoby nieuprawnione, zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

źródło: KPP Jarosław


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

24-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)