PODKARPACIE. Pijani rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

PODKARPACIE. Pomimo licznych apeli przemyskich policjantów o rozwagę i rozsądek, nadal bardzo często zatrzymywani są nieodpowiedzialni kierujący. Wielu z nich porusza się pojazdami mechanicznymi, ale równie niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego jest spotkanie z nietrzeźwymi cyklistami. Wysokimi mandatami ukarani zostali dwaj rowerzyści, którzy zdecydowali się wsiąść na rowery po wypiciu alkoholu.

303-246884

Kierujący w stanie nietrzeźwości czy w stanie po użyciu alkoholu stanowią ogromne zagrożenie, bez wględu na to, jakim pojazdem się poruszają. Czy jest to samochód osobowy czy też rower – zawsze istnieje ryzyko, że alkohol może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Dwóch nietrzeźwych cyklistów zostało zatrzymanych przez policjantów z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy. 46 i 61-letni mężczyźni zdecydowali się na jazdę rowerem, pomimo wcześniej wypitego alkoholu.

W samą porę, ta niebezpieczna jazda została przerwana w miejscowości Niziny w gm. Żurawica przez mundurowych, którzy zatrzymali mężczyzn do kontroli.

46-letni mieszkaniec powiaty przemyskiego kierował rowerem mając w organizmie 0,5 promila, a 61–latek, także mieszkaniec tego powiatu, ponad 1 promil.

Finalnie zostali oni ukarani mandatami karnym, w wysokości 1000 zł oraz 2500 złotych.

Pamiętajmy, że nigdy nie wolno wsiadać na rower, jeśli spożywaliśmy wcześniej alkohol. Jest to skrajnie niebezpieczne i może doprowadzić do zdarzeń drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie.

źródło: KMP Przemyśl

13-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)