REKLAMA

Pięścią rozbił szybę radiowozu. Obrażał policjantów (FOTO)

KOŁACZYCE / PODKARPACIE. Trzy zarzuty usłyszał 35-latek, który uszkodził policyjny radiowóz. Podczas interwencji mężczyzna znieważył funkcjonariuszy i zmuszał ich do zaniechania czynności służbowej. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W miniony wtorek po godzinie 17, policjanci zostali skierowani na teren jednej z posesji w Kołaczycach, gdzie zgłoszono awanturę. Funkcjonariusze z lokalnego posterunku po dotarciu na miejsce zauważyli wybiegającego z posesji mężczyznę. Jak się później okazało, był to 35-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna był agresywny, wulgarnie i obraźliwie odnosił się do funkcjonariuszy. Zaraz po tym jak podbiegł do radiowozu, uderzył pięścią w tylną szybę pojazdu powodując jej całkowite rozbicie.

Policjanci natychmiast obezwładnili agresywnego mężczyznę. 35-latek podczas interwencji był wulgarny, szarpał policjantów za mundur, wyrywał się i kopał. Swoim chuligańskim zachowaniem znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz zmuszał ich do odstąpienia od podjętych czynności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia radiowozu, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz zmuszania ich do zaprzestania prawnej czynności służbowej. Przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

pw

źródło: KPP Jasło

07-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.