Pierwsze zwycięstwo Karpat Krosno, 3 punkty zostają w Krośnie (ZDJĘCIA)

KROSNO/PODKARPACIE. Zawodnicy Karpaty Krosno odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując na własnym stadionie Unię Tarnów 4:1. Drużyna krośnieńska grała zupełnie inaczej niż w poprzednich meczach a od pierwszej minuty widać było niezwykłą determinację u zawodników gospodarzy.

Karpaty Krosno – Unia Tarnów 4:1 (2:0)

1:0 – Sebastian Białasik 2

2:0 – Sebastian Białasik 9

3:0 – Mateusz Kantor 60

3:1 – Krzysztof Wrzosek 93karny

4:1 – Grzegorz Gawle 94

Kibice jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach a na tablicy już widniał wynik 1:0, po bramce Sebastiana Białasika. W 9 minucie ten sam zawodnik wyprowadził Karpaty na dwubramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy przeważali goście, jednak mimo kilku sytuacji bramkowych nie zdołali zmienić wyniku. Po przerwie znów na bramkę gospodarzy z impetem ruszyli gracze Unii. Zawodnikom gości brakowało jednak skuteczności. Dla kibiców zaskoczeniem była bramka dla Karpat – Mateusza Kantora – w 60 minucie, gdyż do tego czasu gospodarze skupiali się głównie na obronie korzystnego wyniku. Po tej bramce z gości “uszło powietrze” a wynik uległ zmianie dopiero w doliczonym czasie gry.

Mecz przy ulicy Legionów odbywał się jako impreza podwyższonego ryzyka, z uwagi na animozje między kibicami obu klubów. Stadion zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji wraz z ochroną.

Widzów na stadionie ok. 200, w tym 40 przyjezdnych.