REKLAMA

Patrole służb na Jeziorze Sieniawskim. Uczyli plażowiczów jak zachować bezpieczeństwo (ZDJĘCIA)

SIENIAWA / PODKARPACIE. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Posterunku Policji w Besku wspólnie ze Strażą Miejską z Rymanowa oraz strażakami z OSP Jaćmierz prowadzili działania patrolowo-informacyjne na akwenie wodnym Sieniawa.

W miniony poniedziałek policjanci Posterunku Policji w Besku, wspólnie ze strażnikami miejskimi z Rymanowa oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu przy wykorzystaniu ich łodzi, patrolowali Jezioro Sieniawskie. Zbiornik wodny ma powierzchnię prawie 1,3 km3 i położony jest na pograniczu dwóch powiatów sanockiego i krośnieńskiego.

Wspólne działania służb miały na celu informowanie osób przebywające nad jeziorem, jak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku nad wodą. Napotkanym osobom zostały wręczone ulotki informacyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w których zawarte zostały krótkie informacje, jak wybrać bezpieczne kąpielisko, co oznaczają znaki umieszczane przy wodzie oraz jaka odpowiedzialność prawna wiąże się z niewłaściwym zachowaniem nad wodą.

Kolejne takie działania promujące bezpieczny wypoczynek nad wodą, w tym przypadku Jeziora Sieniawskiego, planowane są na 20 sierpnia 2017r.

Ogólnopolska akcja pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objęta jest honorowym patronem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tragedia w Sieniawie. W jeziorze utonął 22-latek z powiatu brzozowskiego (ZDJĘCIA)

foto: materiały nadesłane

źródło: KPP Sanok

18-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline