Ognisko koronawirusa w krośnieńskim szpitalu

Publikujemy aktualny komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie dotyczący obecnych ognisk koronawirusa na terenie województwa podkarpackiego (stan na 19.11.2020). 

Liczba osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim – 44 651
Liczba zgonów – 834
Liczba zgonów z innej przyczyny – 62
Łączna liczba zgonów – 896
Liczba ozdrowieńców – 23 956
Liczba aktywnych przypadków – 19 799
Liczba nowych przypadków w dniu składania raportu – 1 096
Liczba nowych zgonów w dniu składania raportu – 51

Liczba nowych przypadków stwierdzonych w województwie podkarpackim pochodzi z 25 powiatów; z wyjątkiem niżej opisanych ognisk są to pojedyncze przypadki z transmisji poziomej (zakażenia rodzinne, zakłady pracy i inne kontakty).

Powiat krośnieński

Wojewódzki Szpital Podkarpacki, Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Krośnie – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 22 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 15 pensjonariuszy i u 7 osób z personelu zakładu.


Zdjęcie poglądowe / archiwum redakcji

Powiat leżajski

Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek w Leżajsku z Domem Opieki Sióstr Kanoniczek – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 5 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 4 sióstr zakonnych i u 1 osoby podopiecznej domu.

Powiat przemyski

Miejski Dom Pomocy Społecznej ul. Wysockiego 99 w Przemyślu – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 9 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 9 pensjonariuszy zakładu.

Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 5 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 5 pensjonariuszy zakładu.

Powiat ropczycko-sędziszowski

Domu Pomocy Społecznej Ruda im. Jana Pawła II – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 28 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 u 28 pensjonariuszy domu.

Powiat tarnobrzeski

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej ZOL w Nowej Dębie – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 23 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 15 pensjonariuszy i u 8 osób z personelu zakładu.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 12 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 9 pensjonariuszy i u 3 osoby z personelu zakładu.

19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline