REKLAMA

Nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny rośnie w oczach. Będzie służył uczniom i mieszkańcom (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Z dnia na dzień widać kolosalne postępy prac przy budowie nowoczesnego stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Inwestycja za 1,5 mln zł zakłada powstanie boiska dla piłkarzy z trawiastym “dywanikiem” oraz bieżni i stref do lekkoatletycznych konkurencji technicznych. Z obiektu będą korzystać uczniowie popularnego “Elektryka”, ale również mieszkańcy miasta, którzy już teraz zgłaszają chęć korzystania z jeszcze powstającej infrastruktury.

Tomasz Sokołowski

Ostatnie miesiące, dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, to niezwykle owocny okres pod katem inwestycji w sport. Przy “Elektryku” działają już dwa boiska wielofunkcyjne, do piłki nożnej, a także do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej.

Do tej pory szkoła korzystała jedynie z trawiastego boiska i żużlowej bieżni, czyli infrastruktury, która odbiegała od standardów obiektów sportowych wymaganych w dzisiejszych czasach. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę dwóch nowoczesnych boisk: wielofunkcyjnego Orlika oraz boiska ze sztuczną murawą. Szkoła korzysta z nowych obiektów od 1 września – mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Obiekty kosztowały 690 tys. zł z czego 250 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Jednocześnie magistrat podjął decyzję o przystąpieniu do projektu mającego na celu całkowitą modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, zlokalizowanego również tuż przy “Elektryku”.

Będzie to nowoczesne boisko z fantastyczną murawą i bieżnią dookoła niego. Będzie ona miała 333 m długości i 6 torów. Powstaną również rzutnie, skocznie, szatnie i magazyny. Obiekt będzie w pełni funkcjonalny – wylicza Bronisław Baran.

Władze chcą zachować funkcję dostępności obiektu.

Pamiętam, że na tym stadionie swoje mecze rozgrywała zgłoszona do rozgrywek ligowych drużyna z Białobrzegów. Chcielibyśmy, aby ze stadionu korzystali wszyscy chętni mieszkańcy. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje ryzyko powstania zniszczeń, czy dewastacji, ale obiekt będzie monitorowany, stąd wierzymy, że mieszkańcy będą korzystali z obiektów w sposób odpowiedzialny i zgodny z regulaminami – dodaje prezydent Baran.

Stadion pochłonie 1,5 mln zł. Miasto otrzymało 670 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, firmą Grumix ze Śląska, obiekt ma być gotowy na koniec października.

Według wstępnych ustaleń boiska i stadion będą ogólnodostępne, aż do godzin wieczornych. Orlik i boisko ze sztuczną murawą posiadają oświetlenie, więc problemu z grą po zmierzchu nie będzie. Do dyrekcji szkoły, ale również do władz miasta już teraz zgłaszają się grupy sportowców zainteresowanych korzystaniem z efektownej infrastruktury.

O zakończeniu prac przy stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym poinformujemy na naszym portalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wakacyjna ofensywa inwestycyjna miasta. Krosno realizuje obecnie zadania na 40 mln zł! “Stawiamy na rozwój, bezpieczeństwo i komfort życia” (FILM)

11-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline