REKLAMA
TOMASZ PORĘBA GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA

Nowoczesna karetka w krośnieńskim szpitalu. Będzie ratować zdrowie i życie wcześniaków i noworodków (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Szpital zakupił karetkę neonatologiczną wraz wyposażeniem. Nowoczesny Mercedes Sprinter posiada m.in. innowacyjne elementy mechaniczne, pozwalające w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób przewozić noworodki do ośrodków o wyższej referencyjności.

Nowoczesny ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne, pulsoksymetr czy kardiomonitor. Obecnie taką karetkę w województwie podkarpackim posiada jedynie rzeszowski Szpital Pro-Familia i Szpital w Krośnie. Karetka neonatologiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny najwyższej klasy dzięki, której możliwy jest transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie. Na pokładzie takiego ambulansu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną jak na oddziale intensywnej opieki.

W 2016 roku zespół wyjazdowy – Karetki “N” ze Szpitala w Krośnie wykonał 150 wyjazdów w celu ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz noworodków. Karetka neonatologiczna będzie transportować dzieci zarówno na terenie województwa podkarpackiego, jak i poza jego granice.

Samochód wraz z wyposażeniem kosztował 757 641 zł.

Zakupu dokonano w ramach w ramach projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia “Kobieta i Dziecko” – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, która została współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

źródło: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

16-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.