Nielegalny transport blisko 25 ton odpadów. Kierowcy z Berlina grozi nawet 8 lat więzienia (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wykryli nielegalny transport odpadów podczas kontroli samochodu ciężarowego przy węźle autostrady A4 w Dębicy. W naczepie pojazdu znajdowało się prawie 25 ton odpadów, przewożonych w 124 metalowych i plastikowych beczkach.

Kontrolując zatrzymaną w okolicy Dębicy ciężarówkę, funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (II Mobilny Referat Realizacji w Rzeszowie), stwierdzili niezgodność przewożonego towaru z dokumentami towarzyszącymi przesyłce. Mając podejrzenie, że zamiast kauczuku, w samochodzie przewożone są odpady, funkcjonariusze zwrócili się do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który potwierdził ich przypuszczenia.

Zatrzymany towar został zabezpieczony i przekazany firmie zajmującej się przechowywaniem oraz utylizacją niebezpiecznych odpadów.

Sprawą zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Dębicy.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim zatrzymali ponad pół tony odpadów przywożonych nielegalnie z zagranicy, w tym głównie złomy metali kolorowych. Nielegalny przywóz, wywóz i tranzyt odpadów niebezpiecznych zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

źródło: KAS

29-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)