REKLAMA

Nielegalny transport blisko 25 ton odpadów. Kierowcy z Berlina grozi nawet 8 lat więzienia (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wykryli nielegalny transport odpadów podczas kontroli samochodu ciężarowego przy węźle autostrady A4 w Dębicy. W naczepie pojazdu znajdowało się prawie 25 ton odpadów, przewożonych w 124 metalowych i plastikowych beczkach.

Kontrolując zatrzymaną w okolicy Dębicy ciężarówkę, funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (II Mobilny Referat Realizacji w Rzeszowie), stwierdzili niezgodność przewożonego towaru z dokumentami towarzyszącymi przesyłce. Mając podejrzenie, że zamiast kauczuku, w samochodzie przewożone są odpady, funkcjonariusze zwrócili się do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który potwierdził ich przypuszczenia.

Zatrzymany towar został zabezpieczony i przekazany firmie zajmującej się przechowywaniem oraz utylizacją niebezpiecznych odpadów.

Sprawą zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Dębicy.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim zatrzymali ponad pół tony odpadów przywożonych nielegalnie z zagranicy, w tym głównie złomy metali kolorowych. Nielegalny przywóz, wywóz i tranzyt odpadów niebezpiecznych zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

źródło: KAS

29-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.