Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym samochodzie!

SANOK / PODKARPACIE. Nadchodzący okres letni może wiązać się z wysokimi temperaturami. Dlatego też przypominamy o zachowaniu ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy starszych. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich nawet na chwilę w samochodach. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

W trakcie upałów i słonecznej pogody pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach – nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy w miejscach nasłonecznionych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu. Takie postępowanie może być niebezpieczne dla ich zdrowia, a nawet życia.

Nie zapominajmy też o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu może stanowić dla niego realne zagrożenie. Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Przypominamy, że zaparkowany na słońcu samochód nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci ,osób niepełnosprawnych czy w podeszłym wieku. Dotyczy to także zwierząt. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia zdrowia, a nawet życia. Widząc, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu reagujmy i natychmiast skontaktujmy się z numerem alarmowym 112.

źródło: KPP Sanok

19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)