Napięcia na granicy polsko-białoruskiej. Żołnierze pomagają ją “uszczelnić” (VIDEO, UWAGA WULGARYZMY)

Napięcia na granicy polsko-białoruskiej. Żołnierze pomagają ją “uszczelnić” (VIDEO, UWAGA WULGARYZMY)

POLSKA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach coraz bardziej napięta staje się sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, gdzie regularnie dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granic państwa przez imigrantów. Do sieci wyciekł filmik z jednej z takich prób. Tymczasem przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych i administracji podali wczoraj wieczorem, że w “uszczelnieniu” granicy strażnikom pomaga 1000 żołnierzy.

W ostatnich miesiącach liczba na granicy Unii Europejskiej z Białorusią drastycznie wzrosła liczba migrantów, przede wszystkim z  Afganistanu, Syrii czy Iraku. Wczoraj Centrum Informacyjne Rządu przekazało statystykę, według której od początku tego miesiąca na polsko-białoruskiej granicy nielegalnie przekroczyć granicę próbowało aż 1935 osób. Strażnikom udało się zapobiec usiłowaniu wejścia na teren RP 1175 migrantom, a 760 z nich zostało zatrzymanych i osadzonych w zamkniętych ośrodkach.

Zdecydowanie większa liczba cudzoziemców próbujących przedostać się do Polski i UE to efekt między innymi nowych przepisów wprowadzonych na Litwie i Łotwie. W drugim z wymienionych krajów na granicy obowiązuje stan wyjątkowy. Wczoraj wieczorem, Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA (PiS) podał na Twitterze, że “Granica jest uszczelniona. Straż Graniczną wspiera od tygodnia 1000 żołnierzy Wojska Polskiego. Działamy szybko i skutecznie”.

Sytuacja staję się coraz bardziej napięta. Do sieci wyciekło nagranie video, na którym widać jak trudna jest obecnie sytuacja na polsko-białoruskiej granicy (UWAGA WULGARYZMY).


foto (2): Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, poglądowe

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, Twitter

18-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)