Napad na bank w Przemyślu. 25-letnia napastniczka uderzona kulą ortopedyczną (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Do scen, które znamy raczej z filmów sensacyjnych doszło w mikołajki w jednym z przemyskich banków. Do placówki weszła 25-letnia Zoja P., obywatelka Ukrainy, która po chwili wyciągnęła nóż, złapała jedną z pracownic banku za włosy i zażądała pieniędzy. Kobietę udało się obezwładnić po tym, jak 91-letnia klientka banku kilkukrotnie uderzyła napastniczkę… kulą ortopedyczną.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 16:00 w jednym z banków w Przemyślu.

Do placówki weszła młoda kobieta. Miała przy sobie nóż. Zażądała pieniędzy w kwocie 12 550 zł, a pracownikom banku groziła śmiercią. Jedną z pracownic złapała za włosy i przytrzymywała, jednocześnie pakując pieniądze do worka. Zajście zostało nagrane, a film udostępniony na Twitterze.

Proszę Pani, co Pani robi? – zapytała kobieta słyszana na nagraniu.

Rabuję bank – odpowiedziała 25-latka, trzymając za włosy jedną z pracownic banku. W tym samym czasie widać, jak pakuje pieniądze do worka.

Dlaczego? Przecież Pani jest porządną kobietą, ja to widzę – kontynuowała negocjacje pierwsza z kobiet. – Puść Pani tę dziewczynę – dodała.


screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

Chwilę później, za napastniczką pojawia się 91-letnia klientka banku i bez zastanowienia wymierza młodej kobiecie kilka ciosów kulą ortopedyczną w okolice pleców i głowy.

Na filmie widać, że kobieta rabująca bank jest zdezorientowana. Szybko dobiegają do niej inni pracownicy banku, zabierają jej nóż i obezwładniają. Słyszymy głosy nawołujące do wezwania policji. Na tym nagranie zamieszczone na Twitterze się kończy.


screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

Dla “Faktu”, w tej sprawie wypowiedziała się Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Okazało się, że zatrzymana to 25-letnia obywatelka Ukrainy Zoja P.

Podejrzewanej zostaną przedstawione zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Niewątpliwie w całej tej sytuacji słowa uznania należą się seniorce, która zareagowała we właściwym momencie i udaremniła napad – powiedziała dziennikarzom “Faktu” prokurator Marta Pętkowska.

Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Pracownicy banku zostali objęci pomocą psychologiczną.


screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

foto galeria nagłówek: screeny z filmu / Twitter – Krzysiek D

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Rozdają dziewczynkom zestawy menstruacyjne. MATKA: „Przemycając ideologię LGBT”


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


08-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)