NA GRANICY: W walizce znaleźli 8-letniego chłopca (AUDIO, ZDJĘCIA)

|

Podczas kontroli pociągu relacji Kijów-Przemyśl funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) w jednej z walizek wykryli 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło na kolejowym polsko-ukraińskim przejściu granicznym Przemyśl-Mościska.

Wczoraj w południe (15.06) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu dokonywali rutynowej kontroli wjeżdżającego do Polski pociągu osobowego relacji Kijów-Przemyśl. Uwagę funkcjonariuszy wzbudziły bagaże 50-letniej kobiety podróżującej pociągiem i jej nerwowe zachowanie.

Jedna z walizek znajdowała się przy kobiecie, a nie jak pozostałe w luku bagażowym. Podróżna nie chciała otworzyć walizki do kontroli, odsunęła suwak jedynie na kilka centymetrów. Zaczęła nerwowo upychać odzież wystającą z bagażu.

Po sprawdzeniu walizki, funkcjonariusze odkryli, że pod odzieżą znajduje się 8- letni chłopiec. Dziecko natychmiast zostało wyjęte z bagażu, choć jego matka próbowała to utrudnić. Chłopiec był zgrzany i rozpalony.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego informując matkę o konieczności przeprowadzenia badania dziecka, na co kobieta nie wyraziła zgody.
Ob. Ukrainy kilka dni wcześniej próbowała przekroczyć granicę z dzieckiem, jednak uzyskała odmowę wjazdu ponieważ dziecko nie posiadało wymaganych prawem dokumentów.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którym przekazano kobietę wraz z dzieckiem.

Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i ukarana została mandatem w wysokości 200 zł.

W ramach ruchu bezwizowego w dniach 11 – 16 czerwca w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej odprawiono 8,5 tysiąca obywateli Ukrainy.

Foto: Straż Graniczna

Foto: Straż GranicznaKomentarzy: 2 do “NA GRANICY: W walizce znaleźli 8-letniego chłopca (AUDIO, ZDJĘCIA)”

  1. Ja says:

    Co to ma wspólnego z Krosnem?

  2. irena says:

    kompletnie nic

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.