Na drodze krajowej spalił się tir. Prawie 10 godzin akcji strażaków (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 5 września około godziny 9:30 na drodze krajowej nr 19, na granicy miejscowości Kombornia i Wola Komborska, doszło do pożaru ciągnika siodłowego na rumuńskich numerach rejestracyjnych. Kierowcy tego TIR-a, podjęli próbę ugaszenia ognia gaśnicami proszkowymi. Ogień jednak w szybkim tempie zajął cały ciągnik, a następnie naczepę i przewożoną gumę kauczukową.

Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła jednostka OSP Kombornia, która rozpoczęła gaszenie pojazdu. Strażacy z KM PSP Krosno, pokryli cały pojazd i naczepę pianą gaśniczą. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wykonania zastawki z rękawa sorpcyjnego na przydrożnym rowie, przepompowania około 900 l paliwa z uszkodzonych zbiorników samochodu, usunięciu z jezdni spalonych elementów ładunku i neutralizacji rozlanego oleju.

Przez cały czas działań droga krajowa była zamknięta, a policja organizowała objazdy. W akcji zużyto m.in. 900 litrów środka pianotwórczego, 100 kg sorbentów i 50 kg neutralizatora.

W działaniach trwających do godz. 18:34, udział wzięło ogółem 24 strażaków i 8 pojazdów pożarniczych, w tym samochód z wyposażeniem do podstawowych działań ratownictwa chemicznego, tj. SLRChem Iveco oraz jednostek OSP Kombornia, Iskrzynia i Korczyna.

bryg. Mariusz Kozak
Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Krośnie

źródło: materiały nadesłane


06-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)