REKLAMA

Minister infrastruktury sprawdzał postęp prac przy budowie obwodnicy Sanoka (FILM, ZDJĘCIA)

|

Minister infrastruktury sprawdzał postęp prac przy budowie obwodnicy Sanoka (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, posłów na Sejm RP: Piotra Uruskiego, Bogdana Rzońcy, burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro, dyrektora GDDKiA w Rzeszowie Bogdana Tarnawskiego oraz przedstawicieli wykonawcy budowy sanockiej obwodnicy, miał miejsce przegląd bieżących prac wykonywanych na placu budowy.

 

Podczas spotkania przedstawiono poczynione prace, zaprezentowano plac budowy a także rozmawiano o problemach i sukcesach inwestycji. Obecnie trwają zaawansowane roboty. Intensywność robót dostrzegł minister infrastruktury, który był obecny także podczas oficjalnego otwarcia budowy w sierpniu ubiegłego roku. Wizyta ministra Adamczyka potwierdza dobre relacje włodarzy miasta i posła ziemi sanockiej z władzą centralną co przekłada się na szereg inwestycji finansowanych z budżetu państwa.

Inwestycja warta 140 mln zł jest realizowana od 2017 roku. Na trasie przebiegu obwodnicy powstanie 30 obiektów, między innymi mostów, przepustów i rond. Blisko 7 km droga ma być przejezdna już w 2019 roku. Jak zaznacza Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro inwestycja ta znacząco odciąży zakorkowane ulice miasta.

– Obwodnica ułatwi przejazd turystów udających się w Bieszczady, a także samym mieszkańcom dojazd do centrum miasta. Dzisiaj jest to bardzo trudne ze względu na ogromne korki zarówno od strony Krosna jak i Leska, szczególnie w sezonie turystycznym – mówił włodarz miasta Tadeusz Pióro.


Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk  – Sanok 24 kwietnia 2018 (konferencja prasowa)

 


25-04-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.