REKLAMA

Mieszkańcy Krosna za poszerzeniem granic miasta (WYNIKI, MAPA)

KROSNO / PODKARPACIE. Znamy już wyniki konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Krosna. Ponad 89% osób, które wzięły w nich udział, opowiedziało się za poszerzeniem Miasta. Frekwencja wyniosła 6, 37 %.
W dniach od 14 lutego do 7 marca br. prowadzone były konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia do granic Gminy Miasto Krosno terenów stanowiących część Gminy Krościenko Wyżne (w granicach obrębu ewidencyjnego Krościenko Wyżne) oraz Gminy Miejsce Piastowe (w granicach obrębów ewidencyjnych Targowiska i Łężany).

W dniu 20 marca br. Zespół ds. ustalenia wyników konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Gminy Miasto Krosno, powołany na mocy Zarządzenia Nr 1224/A/18 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 9 marca 2018 r., podsumował wszystkie oddane głosy.

Uprawnionymi do głosowania w ramach konsultacji byli wszyscy mieszkańcy Miasta Krosna, dlatego liczba osób uprawnionych do głosowania w konsultacjach wyniosła 45 615 osób. W konsultacjach swój głos oddało 2 904 osób, co stanowi 6,37 % wszystkich mieszkańców miasta. Spośród tej liczby 97,76 % czyli 2839 głosów stanowiły głosy ważne.

W odpowiedzi na pytanie o treści: „Czy jesteś za poszerzeniem granic administracyjnych Gminy Miasto Krosno o tereny o powierzchni ok. 147,97 ha, stanowiące część Gminy Krościenko Wyżne (w granicach obrębu ewidencyjnego Krościenko Wyżne) oraz Gminy Miejsce Piastowe (w granicach obrębów ewidencyjnych Targowiska i Łężany)?”:

– oddano 2 540 głosów na „TAK”, opowiadających się za włączeniem proponowanego t erenuw granice Miasta Krosna, co stanowi 89,47 % wszystkich ważnie oddanych głosów,

– oddano 129 głosów na „NIE”, przeciwnych włączeniu proponowanego terenu w granice Miasta Krosna, co stanowi 4,54 % wszystkich ważnie oddanych głosów,

– od głosu wstrzymało się 170 mieszkańców, którzy wyrazili swoją opinię w formie ankiety, co stanowi 5,99 % wszystkich ważnie oddanych głosów.

Szczegółowe wyniki konsultacji znajdują się w załączonej tabeli.

Pełny Raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych – KLIKNIJ, ABY POBRAĆ.

źródło: UM Krosno

22-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline