Miały nosa do skrytek z papierosami (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 1,4 tys. paczek papierosów wartych 20 tys. złotych próbowało przemycić 2 obywateli Ukrainy przez przejścia graniczne w Korczowej i Budomierzu. Ich zamiary pokrzyżowały Vera i Zira, wspomagające funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w wykrywaniu wyrobów tytoniowych.

Vera (owczarek belgijski) towarzyszyła funkcjonariuszom podczas kontroli osobowego opla na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazd przekraczał polsko-ukraińską granicę w Korczowej  rankiem 28 czerwca br.

Z pomocą Very funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego dotarli do skrytki, w której znajdowało się 700 paczek papierosów. Do własności towaru przyznał się kierowca, który na poczet grożącej kary wpłacił 3,8 tys. zł. Do prowadzonego postępowania zatrzymane zostały nie tylko papierosy ale także przerobiony do przemytu samochód.

Dzień wcześniej na przejściu granicznym w Budomierzu (27.06 br) czarna labradorka Zira pomogła funkcjonariuszom Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w dotarciu do skrytki z papierosami w przerobionym zbiorniku paliwa. Papierosy przewoziła 33-letnia obywatelka Ukrainy, która złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem grożącej kary wpłaciła 8,2 tys. złotych.

Obecnie  w strukturach podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej pracuje 19 psów wyspecjalizowanych w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i narkotyków. Na wyszkolenie czekają kolejne cztery psy.

rachm. Edyta Chabowska
mł. ekspert Służby Celno-Skarbowej

źródło: materiały nadesłane

30-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)