Martwa krowa z odgryzionymi wymionami. Czy w Niebieszczanach zaatakowały wilki? (DRASTYCZNE)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Otrzymujemy kolejny sygnał związany z atakiem na zwierzęta hodowlane w powiecie sanockim i okolicach. Tym razem, w Niebieszczanach znaleziono martwą krowę z odgryzionymi wymionami i najprawdopodobniej skręconym karkiem. Zwierzę miało również zraniony nos. Właściciel gospodarstwa wskazuje na wilki, które jego zdaniem, są odpowiedzialne za atak i zabicie krowy. Szczególnie, że wcześniej, również w Niebieszczanach, miało dojść do zagryzienia psa przypiętego do łańcucha. Na miejscu byli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, którzy zdecydowanie zaprzeczają domysłom o udziale wilków w tym zdarzeniu.

Martwą krowę z odgryzionymi wymionami i zranionym nosem znalazł właściciel jednego z gospodarstw w Niebieszczanach w środę rano.

Była to młoda, ponad 2-letnia krowa, wycieliła się 3 tygodnie temu. Znalazłem ją w rowie. Przypuszczam, że ma skręcony kark – mówi nam właściciel gospodarstwa z Niebieszczan.

Podejrzenia co do sprawców ataku padły na wilki, widywane w okolicy w ostatnich miesiącach.

Sąsiadowi wilki zagryzły psa uwiązanego do łańcucha. Sam, na swojej świeżej orce widywałem ślady wilków – opowiada nasz rozmówca.

Miejsce, w którym pasła się krowa było ogrodzone pastuchem.

O sprawie poinformowano Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Na miejsce przyjechali przedstawiciele tej instytucji.

Z naszych ustaleń wynika tylko tyle, że zwierze było pozostawione na noc (hodowca znalazł je nad ranem), a prawdopodobieństwo, że do padnięcia przyczyniły się wilki jest bliskie zeru – brak jakichkolwiek śladów, które wskazywałyby na atak wilków – przekazuje nam Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ w Rzeszowie.

Właściciel zaatakowanej krowy nie zgadza się z taką oceną i zamierza podjąć kroki mające na celu ochronę zwierząt hodowlanych na tych terenach.

Do sprawy wrócimy.

12_6

13_6

 


grafika poglądowa

22-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)