REKLAMA

„Maluch +” 2018 – Gmina Rymanów złożyła ofertę do konkursu

RYMANÓW / PODKARPACIE. Gmina Rymanów złożyła ofertę do Konkursu “Maluch+” 2018. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił konkurs – w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2018.

Jest to otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Program,,Maluch+” planowany jest do realizacji w 2018 roku w ramach 4 modułów, w ramach których przewiduje się dofinansowanie działań na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów. Gmina Rymanów korzysta z Modułu 1 (dla jst) – tj. utworzenie w 2018 roku nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. O dofinansowanie, w formie dotacji celowej z budżetu państwa mogły się ubiegać m.in. jednostki samorządu terytorialnego. Z racji potrzeb zgłaszanych przez zainteresowanych rodziców – gmina Rymanów przystąpiła do tego programu składając stosowny wniosek w tej sprawie w dniu 24 listopada 2017 roku.

Po konsultacjach z projektantami, Państwową Strażą Pożarną, SANEPID-em uznano, że na ten cel – do adaptacji – nadaje się niewykorzystane do tej pory –przyziemie tzw. „starej szkoły” w Rymanowie. W zakresie robót budowlanych przewiduje się m.in. osuszenie ścian – wykonanie innych koniecznych prac oraz zakup wyposażenia placówki. Orientacyjny koszt tej inwestycji to kwota ponad 1 mln złotych – w tym wnioskowana dotacja – 800 tysięcy złotych. Preferencje w ubieganiu się o pozyskanie środków na utworzenie żłobków mają te gminy na terenie, których nie funkcjonują tego rodzaju placówki. Termin realizacji tej inwestycji – w przypadku pozyskania środków na ten cel – to marzec/grudzień 2018 roku. Wyniki konkursu z podziałem na beneficjentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie MRP i PS w terminie do 31 stycznia 2018 roku.

źródło: UG Rymanów

27-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline