Leśnicy pomagali bocianom porażonym prądem (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Baligród dwukrotnie pomagali bocianom porażonym prądem. Oba ptaki przeżyły i są pod opieką weterynarza.

Pierwszy przypadek miał miejsce w środę 8 sierpnia około godziny 14. Mieszkanka Baligrodu powiadomiła miejscowe nadleśnictwo o rannym bocianie, który znajdował się w pobliżu jej domu mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia udali się dwaj strażnicy leśni, którzy już po wstępnej ocenie stanu zdrowia ptaka stwierdzili, że doszło do porażenia prądem, ptak bowiem musiał mieć kontakt z przebiegającą tędy linią wysokiego napięcia. Bocian został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Bukowsku, prowadzonej przez Fundację „Bieszczadziki”.

Do naszego przyjazdu bocian był pod troskliwą opieką właścicielki posesji, która wraz z synkiem skrapiała go zimną wodą dla schłodzenia – mówi Adam Pomykała, strażnik leśny z Baligrodu.

Podobna sytuacja z rannym bocianem miała miejsce dwa dni później również w Baligrodzie. W wyniku porażenia prądem ranny został bocian, którego również strażnicy przewieźli do Bukowska.

Bardzo nas cieszy, że obie panie, które zgłosiły te zdarzenia mówiły, iż nie widzą innej służby zdolnej do załatwienia takich spraw – widać mają duże zaufanie do leśników – stwierdził Tomasz Belczyk. – Żal tylko, że żaden z tych ptaków nie odleci już do ciepłych krajów na zimowisko.

W ostatnim czasie w okolicach Baligrodu trwają już sejmy bocianie, w jednym miejscu obserwowano około 50 ptaków.

Tekst: Edward Marszałek – rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Adam Pomykała

20-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)