Leśne Fotografie. XXII konkurs rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

REGION. We wtorek 24 stycznia 2023 roku w sali narad RDLP w Krośnie obradowało jury w składzie: Andrzej Józefczyk – fotoreporter, portal terazkrosno.pl, Jacek Szarek – dziennikarz TVP3 Rzeszów, fotografik (przewodniczący jury), Wacław Turek – Fotoklub RCKP w Krośnie, poeta, członek Fotoklubu RP. Na konkurs wpłynęło 473 fotografie nadesłane przez 165 autorów z całej Polski.

DR.0620.7.2023 - I miejsce, Paweł Smolik z Jaworzna, Złota polska jesień

– Jak zawsze bardzo trudno było wskazać zdjęcie na główną nagrodę, po długiej dyskusji jury postanowiło nagrodzić tańczące żurawie, sfotografowane na Pomorzu w ich naturalnym środowisku – mówi Jacek Szarek, przewodniczący jury. – Mogę powiedzieć, że wszystkie zdjęcia oddają niezwykle emocjonujący związek autorów z lasem, czego serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i bardzo żałuję, że z uwagi na regulaminowe ramy nie mogliśmy przyznać więcej wyróżnień.

Prócz nagród przyznano siedem wyróżnień równorzędnych i sześć wyróżnień specjalnych. Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów konkursu, a zdobywcy nagród głównych również tradycyjne statuetki św. Franciszka. Laureat nagrody głównej spędzi weekend (trzy dni dla dwóch osób) na terenie Nadleśnictwa Cisna w Ośrodku „Wołosań”.

Nagrody główne:

Nagroda I – Paweł Smolik z Jaworzna, godło Elnino za zdjęcie pt. ”Złota polska jesień”, Nagroda II – Beata Dymkowska z Mławy, godło Tyto Alba za zdjęcie pt. ”Przedwiośnie w lustrze”, Nagroda III – Jakub Rutana z Czermnej, godło Rutys za zdjęcie pt. ”Czy te oczy mogą kłamać”,

Wyróżnienia równorzędne:

1. Hubert Belon z Buska-Zdroju, godło Bjorn za zdjęcie pt. ”Nostalgia polskiego lasu”.

2. Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku, godło Figoosia za zdjęcie pt. ”Leśne złoto”. 3. Liwia Pawłowska z Bartodziejów, godło Lucy_SP za zdjęcie pt.”W pierwszych promieniach słońca”. 4. Tytus Marchewka z Gdyni, godło Tytus za zdjęcie pt. ”Zimorodek z rybą”. 5. Jacek Bolanowski z Rymanowa-Zdroju, godło Jack za zdjęcie pt. ”Gdzie jest mama”. 6. Malwina Brodziak z Trzcianki, godło MB za zdjęcie pt. ”Poranek wiewiórki”. 7. Monika Mściwujewska z Białegostoku, godło Jakubek za zdjęcie pt. ”Wirujący wrzos”.

Wyróżnienia specjalne:

1. Wojciech Sobiesiak z Krzykosów – wyróżnienie od TVP Rzeszów – godło WojtSobi za zdjęcie pt. ”Płonący las”. 2. Sławomir Lenart z Komborni, godło Slalen za zdjęcie pt. ”Leśny dominator” – wyróżnienie od Portalu TerazKrosno.pl – 3. Jakub Jaroszewicz z Białegostoku, godło Huba123 za zdjęcie pt. ”Gorczański las” – wyróżnienie od PTL Oddział Krosno 4. Karolina Hanuszewicz z Włynkówka godło Kari Hans za zdjęcie pt. ”Okno na świat” – wyróżnienie od SITLiD oddział Krosno 5. Łukasz Krzyżkowiak z Wronek, godło @lukas za zdjęcie pt. ”Zimowy król” – od Fotoklubu RCKP 6. Tomasz Okoniewski z Korczyny, godło Ziuta12 za zdjęcie pt. ”Spotkanie” – od Zakładu Obsługi Leśnictwa ZOL Tarnobrzeg, firma Tagart.

Wciąż zaskakuje nas niesamowita zdolność obserwacji zjawisk przyrody przez uczestników konkursu – mówi Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie. – Cieszę się, że w tym roku będziemy mieli możliwość zorganizowania gali finałowej i wystawy pokonkursowej, a także osobistego spotkania z laureatami.

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w środę 8 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w czytelni główniej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41.

źródło: materiały nadesłane

26-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)