Legia poległa w Krośnie po raz drugi! Kibice w euforii po ostatniej syrenie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Koszykarze Miasta Szkła Krosno sprawili swoim niezawodnym kibicom nie lada prezent tuż przed końcem 2017 roku. Pokonali oni we własnej hali Legię Warszawa 91:78. Tradycyjnie, wspaniale zaprezentowały się cheerleaderki “Fragolin”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu.

Każda wygrana z zespołami z dołu tabeli jest na wagę złota  i utrzymania w rozgrywkach. Mimo awarii tablicy wyników, zaraz po pierwszym gwizdku, Krośnianie dobrze rozpoczęli mecz ze stołeczna drużyną prowadząc 7:2. Niestety przeciwnik szybko wrócił do gry i z czasem zaczął dominować na boisku. Mocnym punktem gości był  Anthony Beane, który w pierwszej połowie zdobył 15 punktów. Na 4 minuty do końca 2 kwarty Legioniści prowadzili już 13 punktami (27:40). Impuls do ataku celną „3” dał Biało-Zielonym Krzysztof Jakóbczyk. Dołączyli do niego Anton Gaddefors oraz Grzegorz Grochowski. Dzięki zrywowi Szklany Team schodził na przerwę tracąc tylko 2 oczka do rywala (43:45).

Po przerwie podopieczni Kamila PIechuckiego poszli za ciosem. Początkowo zawodnicy Legii dotrzymywali kroku gospodarzom, ale wraz z upływem minut przewaga powiększała się. Po 3 kwartach nasz zespół prowadził 65:57. Czwartą kwartę mocnym uderzeniem rozpoczęli Krośnianie. Po celnym rzucie JayVaughna Pinkstona i  trójce Davisa Lejasmeiersa przewaga gospodarzy wzrosła do 13 punktów. Mimo wielu prób podopiecznych Tane Spaseva, Biało-Zieloni nie pozwolili na odrobienie strat i pewnie pokonali Legię 91:78.

Główną przewagą gospodarzy była zespołowa gra całego teamu co przełożyło się na fakt, że aż 6 koszykarzy Miasta Szkła Krosno zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową .

Miasto Szkła Krosno – Legia Warszawa 91:78 (21:25, 22:20, 22:12, 26:21)

Punkty dla Miasta Szkła: Jayvaughn Pinkston 16 (4 przechwyty), Krzysztof Jakóbczyk 15, Anton Gaddefors 13, Marcin Sroka 13, Davis Lejasmeiers 10 (7 as.), Jakov Mustapić 10, Grzegorz Grochowski 8 (6 as.), Peter Alexis 6 (6 zbiórek), Dariusz Oczkowicz 0.

źródło: Red., KKK Miasto Szkła Krosno