Przewodniczący rady miasta zrywał plakaty wyborcze. Zaatakował filmującego to zajście (VIDEO)

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. W sieci pojawił sie materiał video, na którym widać, jak Adam Opałka, przewodniczący Rady Miasta Łańcut, zrywa plakaty wyborcze Grzegorza Brauna z Konfederacji. Kiedy radny zorientował się, że jest nagrywany, zaatakował filmującego i próbował wyrwać mu telefon. 

Na filmie widać, jak Adam Opałka zrywa plakaty, które zasłaniają ogłoszenie o miejskiej imprezie. W momencie gdy zauważa, że ktoś filmuje całe to zajście, staje się agresywny:

Co?! Co pan robisz?! Telefon wywalić? – pyta mężczyznę filmującego zajście, uderzając go.
Co pan robi? Co pan robi? O co chodzi? Czemu pan narusza moją nietykalność? – odpowiada zaatakowany.

Dziadostwo! Weź to wyrzuć, weź to wyrzuć (…) bo co k***a – odpowiada wzburzony radny, próbując chwycić telefon filmującego.

Jak pan ten film udostępni, to jest to naruszenie prywatności – dodaje radny.

Wówczas mężczyzna odpowiada, że radny naruszył jego nietykalność. Adam Opałka kwituje:

Pan moją nietykalność konstytucyjną naruszył.

Poniżej video:

Na oficjalnej stronie Adama Opałki w portalu społecznościowym, opublikowano taki komentarz odnoszący sie do całej sprawy:

 Dzień dobry…w związku z upublicznionym filmem z moją osobą pragnę wyjaśnić iż w sobotę zareagowałem widząc sytuację bezprawnego zaklejania przez komitet wyborczy na słupie ogłoszeniowym plakatów z wydarzeniem artystycznym 20 lecia Zespołu Pieśni i Tańca Mały Łańcut…zespołu dziecięcego z którym jest mi bardzo bliski…niszczono pracę dzieci i wielu osób przygotowujących ten koncert…zareagowałem emocjonalnie gdyż darzę ZPiT Mały Łańcut wielkim uczuciem.

Choć nie złożono zawiadomienia w łańcuckiej policji dotyczącego tego zajścia, funkjconariusze maja wiedze na temat filmu i w związku z tym prowadzą czynności wyjaśniające.

 Prowadzone są one pod kątem art. 67 par 1. kodeksu wykroczeń, za co grozi kara aresztu lub grzywny – informuje sierż. szt. Wojciech Gruca, oficer prasowy łańcuckiej policji.

Art. 67. KW § 1.
Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Braun na spotkaniu z wyborcami w Łańcucie

Warto dodać, że zgodnie z obwieszczeniem Burmistrza Miasta Łańcuta z dnia 20.08.2019 r., w sprawie wyznaczenia na terenie miasta Łańcuta – miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych, słup ogłoszeniowy na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Placu Sobieskiego, został wyznaczony jako miejsce przeznaczone na umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 r.

obwieszczenie

02-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)