KROSNO: Wrześniowa Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem “Zmiana nie przyjdzie sama, musisz jej pomóc” (FILM)

KROSNO: Wrześniowa Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem “Zmiana nie przyjdzie sama, musisz jej pomóc” (FILM)

KROSNO / PODKARPACIE. Wieczorem 15 września spod klasztoru oo. Franciszkanów w Krośnie wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa na dwóch trasach: Krosno – Zmiennica – Krosno (47 km) oraz Krosno – Rymanów (41 km). Do udziału zachęca o. Jacek Wójtowicz. Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Nie zapomnij wziąć krzyża na EDK

Już tylko trzy dni dzielą nas od Ekstremalnej Drogi Krzyżowej we wrześniu w ramach uroczystości podwyższenia Krzyża Świętego. Święta, które jest obchodzone w kościele z racji znalezienia Krzyża, na którym umarł Jezus nasz Zbawiciel.

Nie wspominałem o tym i nie akcentowałem, ale czymś znamiennym jest to, aby każdy z nas przygotował sobie krzyż i wziął go ze sobą. Spotkamy się na Mszy św. o godzinie 20.00 a później w drogę. Zapraszam również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku: @KROSNO.EDK – mówi o. Jacek Wójtowicz, lider EDK w Krośnie.

Zapraszam was na podjęcie tego trudu z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, które w Kościele obchodzimy 14 września. Wiemy czym jest dla nas Krzyż. Znakiem wiary, ale i miejscem pokonania zła przez największą miłość jaką jest nasz Zbawiciel JEZUS CHRYSTUS. Wielu, od zarania dziejów oddało życie broniąc obecności tego znaku w świecie. To dzieje się też po dziś dzień. Dla nas ten znak jest też motywacją do zmian na lepsze tam gdzie żyjemy. Stąd też i hasło wrześniowe nawiązujące do EDK Wielkiego Postu 2017 : ZMIANA NIE PRZYJDZIE SAMA MUSISZ JEJ POMÓC.

Zasady uczestnictwa? Takie same jak podczas EDK w Wielkim Poście 2017. Czytaj o tym tutaj.

Nie ma nowych tras. Są te same: Krosno – Zmiennica – Krosno – 47 km oraz Krosno – Rymanów – 41 km.

PAMIĘTAJ IDZIESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Franciszkanie są ideodawcami, dają tylko propozycję i narzędzia do jej realizacji lecz TY PODEJMUJESZ DECYZJĘ. Podobnie i Chrystus dał ci propozycję a ty i tylko ty podejmujesz decyzję pójścia z Nim.

Dla celów statystycznych i informacyjnych wypełnij formularz. Dane w nim umieszczone nie będą przekazane osobom trzecim.

Formularz zapisu tutaj

źródło: Red., Franciszkanie Krosno

12-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)