REKLAMA

KROSNO: W najbliższą sobotę zbiórka elektrośmieci

KROSNO / PODKARPACIE. Przypominamy, że tradycyjnie w każdą drugą sobotę miesiąca, również 8 lipca, odbędzie się zbiórka elektrośmieci na parkingu przy budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28 a. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać zepsute, zniszczone lub po prostu zestarzałe, zalegające w domu urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Zbiórka prowadzona jest w ramach programu “Moje miasto bez elektrośmieci”. Przypominamy, że za oddany sprzęt można odbierać kupony Funduszu Oświatowego, które można przekazać na konkretną szkołę, która bierze udział w akcji, a te placówki z kolei mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Ponadto posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne będą mogli pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. ElektroEko w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” zapewnia mieszkańcom Krosna właśnie taką usługę. Odpowiednio przygotowany sprzęt (a więc np. odłączony od prądu, wodociągów) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie.  Aby zamówić usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie zostają przeliczane na punkty, a te z kolei placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

źródło: Urząd Miasta Krosna

06-07-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.