KROSNO: Przyznano stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Nagrodzono 131 uczniów (ZDJĘCIA)

 

KROSNO / PODKARPACIE. 131 uzdolnionych uczniów dotychczasowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia „Semper in altum”, „Krośnieński Omnibus” i „Stypendia Młodego Zawodowca” na rok szkolny 2017/2018. Stypendia zostały przyznane po raz czwarty w ramach Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosna. Uroczystość odbyła się 24 października 2017 r. w sali widowiskowej RCKP w Krośnie.

W tym roku Prezydent Miasta Krosna przyznał 78 stypendiów, w tym 54 stypendia „Semper in Altum” i 24 stypendia „Krośnieński Omnibus”. Ponadto uczniom techników i szkół branżowych I stopnia dyrektorzy szkół przyznali 53 stypendia „Młodego Zawodowca”. Wartość przyznanych stypendiów na rok szkolny 2017/2018 wynosi blisko 249 tys. zł.

Stypendia Prezydenta Miasta Krosna wręczał Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna – Bronisław Baran wraz z Przewodniczącym Rady Miasta – Zbigniewem Kubitem.

Stypendyści Stypendium „Semper in Altum” to pasjonaci, którzy legitymują się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi, wyróżniający się podejściem do obowiązków szkolnych, aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły lub społeczności lokalnej. „Semper in altum” – w tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza „zawsze wzwyż”, co dla tegorocznych stypendystów stanowi duże wyzwanie na przyszłość.

„KROŚNIEŃSKI OMNIBUS”

Drugą formą Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosna są stypendia „Krośnieński Omnibus” przyznawane od klasy drugiej uczniom szkół (dotychczasowych gimnazjów i ponadgimnazjalnych) prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno za wybitne wyniki w nauce, aktywną działalność i zaangażowaniem w życie szkoły lub społeczności lokalnej.

W tym roku Prezydent przyznał 24 stypendia Krośnieński Omnibus za wybitne wyniki w nauce 9 stypendiów dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i 15 stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W szczególności kandydat do stypendium pn. „Krośnieński Omnibus” musi wykazać się wybitnymi wynikami w nauce, posiadać udokumentowane osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego lub społeczności lokalnej, godnie reprezentował szkołę w olimpiadach, konkursach, zawodach lub znaczących wydarzeniach naukowych, artystycznych i sportowych.

„Stypendium Młodego Zawodowca” otrzymują uczniowie krośnieńskich techników i zasadniczych szkół zawodowych. Krosno postawiło na zawodowców. Mamy bardzo dobre szkoły, znakomite wyniki kształcenia zawodowego i chcemy mieć coraz lepszych zawodowców.

W tym roku przyznanych zostało 53 Stypendiów Młodego Zawodowca w 23 zawodach.

Uczniowie techników i branżowych szkół I stopnia, którzy dziś otrzymali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Młodego Zawodowca, za ubiegły rok szkolny otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, legitymują się wysoką średnią z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, nie mieli godzin nieusprawiedliwionych, uzyskali na koniec roku szkolnego bardzo wysokie średnie (nie mniej niż 5,0) z przedmiotów zawodowych i obowiązkowych praktyk.

Oprócz wręczenia stypendiów podsumowano także rywalizację szkół we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2016/2017.

W ZAŁĄCZENIU LISTA NAGRODZONYCH OSÓB

Semper in altum – kategoria artystyczne (1)

Semper in altum – kategoria naukowa

Semper in altum – kategoria sportowe

Stypendium Krośnieński Omnibus

Stypendium Młodego Zawodowca na rok szkolny 2017 18

źródło: UM Krosno

27-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline