REKLAMA

Krosno: Od października rusza nowy oddział żłobkowy

KROSNO/PODKARPACIE. Od poniedziałku 13 sierpnia ruszYył nabór do nowego oddziału Żłobka Miejskiego w Krośnie w ramach projektu: „Mamo, tato czas do pracy! – Rozwój opieki żłobkowej w Mieście Krośnie”. Zapraszamy do udziału w projekcie, mieszkańców Krosna oraz powiatu krośnieńskiego, które deklarują chęć powrotu na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dziećmi do lat 3 (urodzeniem lub wychowaniem dziecka).

 


W projekcie mogą wziąć udział osoby o następującym statusie na rynku pracy:

 1. bezrobotne lub bierne zawodowo pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3,
 2. opiekujące się dzieckiem do lat 3, pracujące będące w trakcie przerwy związanej z urlopem macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym.

 

W ramach projektu zostanie utworzony nowy oddział Żłobka Miejskiego w Krośnie przy ul. Mirandoli Pika 3, dla 22 dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

Zapewnienie funkcjonowania nowego oddziału będzie współfinasowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez okres 24 miesięcy.


Projekt „Mamo, tato czas do pracy! – Rozwój opieki żłobkowej w Mieście Krośnie” przeznaczony jest dla rodziców, którzy mają utrudniony dostęp do rynku pracy z powodu sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Przystąpienie do projektu pozwoli podjąć im pierwszy krok związany z zatrudnieniem, głównie wśród matek, oraz umożliwi pogodzenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi. Dodatkowa korzyść z udziału w projekcie to niewielkie koszty związane z pobytem dziecka w Żłobku. Miesięczna stała opłata obejmuje koszty profesjonalnej opieki nad dzieckiem, nawet do 10 godzin dziennie, oraz pełne wyżywienie przygotowywane na miejscu, zgodnie z określonymi normami. Ponadto warunki do opieki nad maluszkami, wyposażenie sal oraz profesjonalna kadra Żłobka dają gwarancję należytej opieki i wychowania najmłodszych obywateli
.  – zauważa Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

 

Termin rekrutacji do projektu rozpoczyna się 13 sierpnia 2018 r. i potrwa do końca miesiąca, tj. do 31 sierpnia 2018 r.
Aby wziąć udział w projekcie należy złożyć następujące dokumenty:

 1. Formularz Rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami,
 2. Kartę Zgłoszenia Dziecka

 

Nabór do żłobka odbywa się w oparciu o następujące, odpowiednio punktowane kryteria:

 1. osoba bezrobotna – 5 punktów,
 2. osoba znajdująca się w niekorzystnej sytuacji finansowej – 4 punkty,
 3. osoba niepełnosprawna (Rodzic lub dziecko) – 3 punkty,
 4. posiadanie rodziny wielodzietnej – 2 punkty. 
   

O kolejności przyjęcia dziecka do Żłobka będzie decydować liczba punktów ustalona na podstawie powyższych kryteriów. W przypadku jednakowej liczby punktów decyduje data złożenia dokumentów rekrutacyjnych.
 

Dokumenty rekrutacyjne należy składać osobiście w sekretariacie Żłobka Miejskiego w Krośnie, ul. Prochownia 4a, 38-400 Krosno, lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: zlobek.krosno@onet.pl (dokumenty składane drogą elektroniczną powinny być podpisane i zeskanowane).
Informacja o wynikach naboru będzie dostępna w Sekretariacie Żłobka Miejskiego w Krośnie od dnia 10 września 2018 r. W przypadku dużej liczby chętnych osób przewiduje się listę rezerwową. W przypadku wolnych miejsc w trakcie trwania projektu, prowadzona będzie rekrutacja ciągła, z uwzględnieniem listy rezerwowej.


Rozpoczęcie funkcjonowania nowego oddziału planowane jest na październik 2018 r.

Przyjęcie dziecka do Żłobka wiąże się z podpisaniem umowy uczestnictwa w projekcie.

W związku z dofinansowaniem funkcjonowania nowego oddziału ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, opłata stała za pobyt dziecka w Żłobku będzie wynosiła 100 zł/miesięcznie.

Żłobek czynny będzie w godzinach –  6.30 – 16.30
 

Informacje na temat projektu oraz dokumenty rekrutacyjne (do pobrania) znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Krosna www.krosno.pl w zakładce – Żłobek Miejski. Informacje można uzyskać także pod nr telefonów: 13 43 126 12 i 887 200 205.
 

 

back-to-school-2629361_960_720

 

źródło: Gmina Krosno

zdjęcie podglądowe pixabay.com

20-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • twój komentarz zostanie wyróżniony
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.