REKLAMA

KROSNO: Karambol na obwodnicy. Trzy osoby w szpitalu (ZDJĘCIA)

KROSNO. Prowadzone postępowanie pozwoli ustalić szczegóły groźnie wyglądającej kolizji z udziałem pieszego, autobusu oraz czterech innych pojazdów. Do zdarzenia doszło w na odcinku drogi krajowej nr 28 w Krośnie. Trzy osoby trafiły do szpitala.

W środę po godz. 16, na ulicy Podkarpackiej w Krośnie miało miejsce zdarzenie drogowe, do którego doszło w rejonie przejścia dla pieszych, na dwupasmowej jezdni w kierunku Jasła. W kolizji uczestniczył autobus, dostawcze iveco oraz trzy osobówki. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy prowadzący rower 17-latek przechodził przez przejście dla pieszych.

Kierująca osobowym renault clio zatrzymała się przed przejściem, a jadące za nią renault kangoo oraz dostawcze iveco rozpoczęły manewr hamowania. Jako ostatni w ciągu pojazdów jechał autobus, którego kierujący widząc, że nie zdąży zatrzymać prowadzonego przez siebie pojazdu, zjechał na lewy pas jezdni.

Nie uniknął jednak kolizji. Uderzył w iveco i zajechał drogę osobowej hondzie. Auto dostawcze wtoczyło się na renault kangoo, które zderzyło się z clio. Siła uderzenia była na tyle duża, że clio zostało zepchnięte na przejście dla pieszych, gdzie doszło do potrącenia 17-latka.

W zdarzeniu ucierpiał pieszy i dwóch kierowców. Obrażenia poszkodowanych nie zagrażają ich życiu. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 50-letniemu kierowcy autobusu. Odcinek drogi krajowej nr 28 w kierunku Jasła, przez ponad 4 godziny był zablokowany.

(KMP KROSNO)

18-06-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.