Krosno dołącza do akcji ROWER POMAGA

KROSNO / PODKARPACIE. Fundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Krosno zapraszają do akcji Rower Pomaga. W najbliższą środę 17 maja o godzinie 11.00 zapraszamy na krośnieński rynek gdzie odbędzie się rowerowy happening. Razem z młodzieżą szkolną, rowerzystami chcemy ułożyć z 50 kół rowerowych z recyklingu wielkie rowerowe serce – symbolu naszej akcji.

Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl,  (wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna) a dzieci z  naszego miasta otrzymają wymarzone rowery.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpoamaga.pl Wpisując przejechane kilometry od razu można zobaczyć w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyliśmy emisję CO2, gdybyśmy tę samą odległość pokonywali samochodem.


Za każde 30 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, dzięki sponsorom przekażemy dzieciom z Krosna rower. W dniu 17 maja 2017 r. na rynku krośnieńskim przekażemy dzieciom rowery, mimo to dalej zbieramy kilometry, dlatego zachęcamy wszystkich  do aktywnego wzięcia udziału w projekcie. Pedałując pomagamy środowisku.

Akcja Rower Pomaga jest wydarzeniem ogólnopolskim.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji. Pedałujemy dla dzieci ze Stowarzyszenia Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium Twój Dom oraz Dom Dziecka, dla którego rower ufundowała krośnieńska firma MARKUS-SPORT Sklep rowerowy ROMET przy ul. Podkarpackiej 2.

 

Źródło: UM Krosno

15-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)