REKLAMA

Krosno dołącza do akcji ROWER POMAGA

KROSNO / PODKARPACIE. Fundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Krosno zapraszają do akcji Rower Pomaga. W najbliższą środę 17 maja o godzinie 11.00 zapraszamy na krośnieński rynek gdzie odbędzie się rowerowy happening. Razem z młodzieżą szkolną, rowerzystami chcemy ułożyć z 50 kół rowerowych z recyklingu wielkie rowerowe serce – symbolu naszej akcji.

Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl,  (wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna) a dzieci z  naszego miasta otrzymają wymarzone rowery.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpoamaga.pl Wpisując przejechane kilometry od razu można zobaczyć w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyliśmy emisję CO2, gdybyśmy tę samą odległość pokonywali samochodem.


Za każde 30 000  wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, dzięki sponsorom przekażemy dzieciom z Krosna rower. W dniu 17 maja 2017 r. na rynku krośnieńskim przekażemy dzieciom rowery, mimo to dalej zbieramy kilometry, dlatego zachęcamy wszystkich  do aktywnego wzięcia udziału w projekcie. Pedałując pomagamy środowisku.

Akcja Rower Pomaga jest wydarzeniem ogólnopolskim.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w akcji. Pedałujemy dla dzieci ze Stowarzyszenia Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium Twój Dom oraz Dom Dziecka, dla którego rower ufundowała krośnieńska firma MARKUS-SPORT Sklep rowerowy ROMET przy ul. Podkarpackiej 2.

 

Źródło: UM Krosno

15-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline