KROSNO: Atrakcje na święta! Rynek Krosna. Świąteczne Serce Miasta (PROGRAM)

KROSNO / PODKARPACIE. Urząd Miasta Krosna zaprasza wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających Krosno i okolice do skorzystania z szeregu atrakcji, jakie przygotowano na Rynku w okresie świąteczno-noworocznym. Program jest bogaty, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Święty Mikołaj spełniający życzenia, mali pomocnicy zbierający sprawności, zapach pierników unoszący się w powietrzu, warsztaty artystyczne i suto zastawiony wigilijny stół. W grudniu zapraszamy na krośnieński rynek. RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA – wydarzenie tworzone z sercem.

RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: grudzień 2017 – styczeń 2018

PROGRAM

ŚLIZGAWKA DLA NAJMŁODSZYCH

Czynna:
od 6 grudnia 2017 do 14 stycznia 2018 na krośnieńskim rynku

Godziny otwarcia:
codziennie od 11:00 do 19:00*

Animacje i nauka jazdy na łyżwach z PWSZ Krosno:
6 grudnia 2017, od 16:00 do 18:00 oraz w każdą niedzielę, od 15:00 do 18:00**

*Godziny otwarcia ślizgawki
w okresie świąt:
24.12.2017 (Wigilia), 11:00-14:00
25.12.2017 (Boże Narodzenie), ślizgawka nieczynna
31.12.2017 (Sylwester), 11:00-14:00

**Animacje z PWSZ odbywają się w każdą niedzielę oprócz:
24.12.2017 (Wigilia)
31.12.2017 (Sylwester)


MIASTECZKO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: 6 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00

6 grudnia na krośnieńskim rynku będzie szczególnie wesoło. Zabawę poprowadzi wodzirejka Agata Urbańska. O tym, jakie niespodzianki przygotowała przekonacie się tylko w sercu miasta, czyli na krośnieńskim rynku. Imprezę rozpoczniemy symbolicznym rozświetleniem wszystkich ozdób świątecznych. Na mikołajkowej scenie magiczne zimowe piosenki zaśpiewają wokaliści Dysonansu i Studia Piosenki SWING. Gwarantowana wysoka temperatura wykonania, bez w względu na pogodę! W wyjątkowej świątecznej scenerii spotkać będzie można chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa rozdającego łakocie – Świętego Mikołaja.

PROGRAM

(Imprezę poprowadzi wodzirejka Agata Urbańska)

Symboliczne rozświetlenie rynku i otwarcie Ślizgawki dla najmłodszych

Mikołajkowa scena
Koncert w wykonaniu zespołów Dysonans i Studio Piosenki SWING

Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Łakocie dla wszystkich dzieci i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem czekają na grzeczne i niegrzeczne dzieci (w tym roku Mikołaj przymyka oko i nikomu nie daje rózgi).

Zabawa “Pomocnik Mikołaja”

Po raz drugi zapraszamy najmłodszych do udziału w zabawie “Pomocnik Mikołaja”. Rok temu pomocnicy Mikołaja musieli się nieźle namęczyć, aby zdobyć odznakę „Pomocnika Mikołaja”. Choinki ze wstążek, etykiety na słoiki, oglądanie bajek i szycie kołdry to już przeszłość. W tym roku Mikołaj wymyślił nowe zadania! Jakie? Przekonajcie się 6 grudnia. Zapraszamy całe rodziny, przyprowadźcie przyjaciół – im nas więcej, tym lepiej!

Jak zostać „Pomocnikiem Mikołaja” – instrukcja

Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja – zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) – nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa!

Stanowiska i sprawności:

1. Bądź kulturalny | Dziękuję, proszę, przepraszam… znasz te słowa? Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.
2. Bądź rodzinny | Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.
3. Bądź opiekuńczy | Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz w ciepłe ubrania.
4. Miej dobrą pamięć | Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę
5. Bądź zawsze uśmiechnięty | Powiedz serrrr! i uśmiechnij się do zdjęcia w magicznej fotobudce.
6. Bądź zwinny | Wrzuć zgubione przez Mikołaja prezenty do jego worka.

Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja! Teraz ciesz się tym odznaczeniem i pamiętaj, żeby zatrzymać kartę z pieczątkami. Przyda Ci się w 2018 roku.

Krok 4
Pomocniku Mikołaja, świętuj z nami jubileusz 70-lecia instytucji! Zachowaj kartę z pieczątkami i w 2018 roku ciesz się zniżkami na wydarzenia skierowane do najmłodszego widza. Więcej informacji o zniżkach dla pomocników Mikołaja wkrótce na Facebooku RCKP: facebook.com/rckpkrosno


FABRYKA PIERNIKA

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin:
9 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00
10 grudnia 2017, godzina 11:00-19:00

Fabryka Piernika ponownie otwiera swoje podwoje! Dla tych, którzy poznali tajniki wypiekania i dekorowania rok temu i dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w pieczeniu – szykujemy stare dobre i nowe przepisy, sposoby dekorowania i… podjadania. Zapraszamy razem z mistrzami pieczenia – Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – do udziału w warsztatach i zabawie. Dwa dni łasuchowania czas zacząć!


GŁOSOWANIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ

Miejsce głosowania: Rynek, Krosno (Fabryka Piernika)
Termin:
9 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00
10 grudnia 2017, godzina 11:00-19:00

Kolorowe i pięknie przystrojone choinki ponownie zawitają na krośnieńskie podcienia! 7 i 8 grudnia dzieciaki z krośnieńskich przedszkoli ubiorą choinki, ale to Wy zdecydujecie, która z nich zasłuży na tytuł tej „najpiękniejszej”.


PRACOWNIA OZDÓB. WARSZTATY

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin:
16 grudnia 2017, godzina 16:00-19:00
17 grudnia 2017, godzina 11:00-19:00

Dwudniowe warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych. Sprawdźcie z czego i jak można wykonać świąteczne ozdoby. Podpowiemy, jakie dekoracje można wykonać z papieru lub szyszek, co sprawdzi się na choince, a co na wigilijnym stole. Instruktorzy już szykują papiery, szyszki, materiały, patyczki i… pomysły.


WIGILIA NA RYNKU

Miejsce: Rynek, Krosno
Termin: 22 grudnia 2017, godzina 17:30

Unia Przedsiębiorczych i Prezydent Miasta Krosna zapraszają do udziału w Wigilii na krośnieńskim rynku. W programie, tradycyjnie już, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

*PODCZAS WIGILII ODBĘDZIE SIĘ WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ UDEKOROWANĄ PRZEZ KROŚNIEŃSKICH PRZEDSZKOLAKÓW

Serdecznie zapraszamy! Hmmm, już na samą myśl tego co będzie się działo i wspomnienie tego wyjątkowego zapachu miodu, orzechów, korzennych przypraw i czekolady czuje się atmosferę świąt…

źródło: UM Krosna, RCKP

foto: pixabay.com

05-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)