REKLAMA

KROSNO: 500-lecie konsekracji krośnieńskiej Fary


Z wielką radością i refleksją przeżywamy różnorakie jubileusze. Do niezwykłych i wyjątkowo rzadkich rocznic należy uroczystość, którą w środowy wieczór przeżywała wspólnota parafii Krosno Fara.

To bowiem 500 lat temu została konsekrowana parafialna świątynia ? dziś Bazylika Mniejsza pw. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie.

W imieniu duszpasterzy i parafian uroczystego powitania dokonał ks. prał. Karol Bryś, proboszcz parafii: 500-lecie konsekracji krośnieńskiej Fary – powitanie  1,85 MB.

Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. abp Józef Michalik, Metropolita Przemyski. W okolicznościowej homilii zwracał uwagę na fakt, że kościół to miejsce naszych spotkań z Bogiem:

?To bardzo ważna rzecz, żebyśmy w dzisiejszych czasach właśnie tak patrzyli na to miejsce ? na kościół, że to jest nasze miejsce spotkania z Bogiem, tu udzielane są sakramenty, tu odradzam się ciągle, tu karmię się słowem Bożym i łaską Bożą na drogach mojego życia – 500-lecie konsekracji krośnieńskiej Fary – homilia  5,57 MB

 

Źródło: Radio Fara

06-12-2012
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.