REKLAMA

Krośnieńska drogówka ma nowy samochód

KROSNO: Wczoraj Komenda Miejska Policji w Krośnie otrzymała nowy samochód do obsługi zdarzeń drogowych. Będzie on wykorzystywany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego na ulicach Krosna i drogach powiatu krośnieńskiego. Do służby wyjedzie 1 grudnia br.

Krośnieńska drogówka ma nowy samochód

Nowy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, marki Fiat Ducato wyposażony jest w silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 140 KM. Ponadto, ma dodatkowe wyposażenie służące do zabezpieczania miejsca wypadku drogowego. Podświetlany znak ostrzegawczy, informujący o wypadku znajdujący się na dachu pojazdu sprawi, że miejsce zdarzenia będzie bardziej widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowe halogeny wysuwane na dachu jak i po bokach radiowozu, szczególnie przydatne będą podczas pracy policjantów w warunkach ograniczonej widoczności. Posiada także miernik drogowy do pomiaru odległości, zapory drogowe, słupki wygradzające miejsce wypadku, lustro do sprawdzania podwozia oraz parawan do przeprowadzania oględzin miejsca zdarzenia. Całość sprzętu zasilana jest agregatem prądotwórczym.

Część osobowa pojazdu przeznaczona jest do sporządzania dokumentacji i sprawdzania informacji w policyjnych bazach danych.

Specjalistyczny samochód będzie na drogach widoczny nie tylko podczas wyjątkowych zdarzeń, ale także podczas rutynowych kontroli.

29-11-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.