REKLAMA

Król Jan Kazimierz odwiedził Krosno! Dworski orszak zachwycił mieszkańców (FOTORELACJA)

KROSNO / PODKARPACIE. Po raz drugi król Jan Kazimierz odwiedził Krosno. Dworski orszak przeszedł głównymi ulicami, wywołując spore poruszenie, ciekawość i zachwyt krośnian. Dzięki dekoracjom i rewizytom sprzed lat, miasto zmieniło się w XVII-wieczny gród. Pokazy konne, musztra wojskowa czy zabawy kuglarskie przybliżyły rzeczywistość minionej epoki.

Królewska parada przesła ulicami: Bursaki, Niepodległości, Wojska Polskiego, Staszica, Plac Konstytucji 3 maja, Rynek. Na Placu Konstytucji 3 Maja odbyło się spotkanie z Wojciechem Portiusem.

Przez kilka godzin można było uczestniczyćw Jarmarku Królewskim. Nieco wcześniej na terenach zielonych przy przy Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy ul. Bursaki przygotowano pokazy: konne, musztry wojskowej i przygotowania orszaku królewskiego. Były zabawy kuglarskie i prezentacja grup zgłoszonych do konkursu na najciekawszą na najciekawszą stylizację grupy mieszkańców Krosna.

Orkiesta Czasów Zarazy i Schola Gregoriana Silesiensis dała koncert muzyki dawnej w kościele oo. Franciszkanów. Na koniec zaproszono na plac przy ul. Franciszkańskiej, gdzie zorganizowano spektakl uliczny “Pani gołębi i jaskółek” – legenda o cudownym ocaleniu miasta przez Matkę Boską Murkową (Grupa warsztatowa Teatr na Bruku).

30-07-2017


Komentarzy: 4 do “Król Jan Kazimierz odwiedził Krosno! Dworski orszak zachwycił mieszkańców (FOTORELACJA)”

 1. Ewa says:

  W porównaniu do blamażu z zeszłego roku gdzie dla króla zabrakło karety było ok

 2. Piotr says:

  Fajne brawo dla pana Barana

 3. turystka z Warszawy says:

  Świetna impreza dla mieszkańców i turystów!Czekamy na Karpackie klimaty i ciekawe atrakcje.Brawo Krosno!

 4. Wakacyjni goście says:

  Kolejny raz Krosno zadziwia nas pomysłami,muzyką i pięknem.Orszak i kwiaciarki,zielarki autentyczne i cudne!Wracamy za rok czekając,czym nas miasto zaskoczy.Gratulacje,może więcej mieszkańców zaangażuje się w tę barokową akcję,a my też dołączymy i wystąpimy w strojach z epoki.Fajna zabawa,również dla dzieci. Zauroczeni waszym grodem i okolicami.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.