Kradzież z użyciem broni. Kobieta wpadła na polskiej granicy

GRANICA / PODKARPACIE. Kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej. Powód poszukiwań wszczętych przez włoskie służby – kradzież z użyciem broni.

Kobieta zgłosiła się do kontroli 19 lutego na przejściu granicznym w Korczowej. Podróżowała kursowym autobusem z Ukrainy do Polski. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych strażnicy graniczni ustalili, że 45-letnia obywatelka Ukrainy widnieje w bazie SIS jako poszukiwana. Od 2016 roku jest w zainteresowaniu włoskich służb i poszukiwana na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji.

Jak ustalono, kobieta jest oskarżona o kradzież przedmiotów w mieszkaniu na terytorium Włoch, w którym pracowała w charakterze pomocy domowej. W trakcie kradzieży posługiwała się bronią palną. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Cudzoziemka została przekazana do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W 2019 roku, Straż Graniczna na podkarpackich przejścia graniczny zatrzymała już 42 osoby zastrzeżone z krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

BiOSG

21-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)