REKLAMA

KOSZYKÓWKA: Kolejni zawodnicy w kadrze na nowy sezon

KROSNO / PODKARPACIE. Bośniak z polskim paszportem Seid Hajrić przedłużył umowę na kolejny sezon, a nowym nabytkiem Miasta Szkła Krosno został Łotysz Davis Lejasmeiers.

 

Hajrić zostaje

Seid Hajrić dołączył do Biało-Zielonych w listopadzie. W minionym sezonie rozegrał w barach naszej drużyny 24 mecze zdobywając średnio 4,8 punktów na mecz oraz 2,5 zbiórki. Seid  mierzy 204 cm wzrostu i gra na pozycji silnego skrzydłowego i środkowego. W swojej karierze reprezentował barwy takich zespołów jak Anwil Włocławek, Polpak Świecie czy Rosa Radom. W dniu dzisiejszym doświadczony podkoszowy przedłużył umowę z Miastem Szkła Krosno na kolejny sezon.

 

Nowy rozgrywający

Lejasmeiers jest wychowankiem wielokrotnego mistrza Łotwy BC Ventspils, z którym w 2013 roku wygrał Baltic League, a w sezonie 2013/2014 zdobył mistrzostwo Łotwy. Nasz nowy rozgrywający był również reprezentantem Łotwy (U-18, U-20 oraz seniorskiej reprezentacji).

Davis Lejasmeiers ma 192 cm wzrostu i przez dwa ostatnie sezony występował w szwedzkiej ekstraklasie w drużynie Södertälje Kings. W sezonie 2015/2016 Davis występował w jednej drużynie z świetnie znanymi krośnieńskim fanom zawodnikami – Chrisem Czerapowiczem oraz Dino Pitą. W ostatnim sezonie łotewski rozgrywający rzucał średnio 10,9 pkt., przy skuteczności za 2 pkt. wynoszącej 51,5% oraz za 3 pkt. 42,6%. Notował również średnio 4 asysty w każdym meczu.

Seid Hairić w barwach Szklanego Miasta

Źródło: Miasto Szkła Krosno

29-05-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.