KONFEDERACJA: Nakaz maskowania BEZPRAWNY! GRZEGORZ BRAUN: Znamy wyniki EKSPERTYZY

KONFEDERACJA: Nakaz maskowania BEZPRAWNY! GRZEGORZ BRAUN: Znamy wyniki EKSPERTYZY

Warszawa24.pl / tvSejm.pl . Posłowie Konfederacji zorganizowali konferencję prasową, w czasie której przytoczone zostały wyniki ekspertyzy dotyczącej obowiązku maseczkowego. Jak się okazuje, rozporządzenie jest całkowicie bezprawne.

Poseł Grzegorz Braun powitał Polaków na konferencji prasowej Konfederacji odbywającej się w Sejmie RP, przedstawiając ekspertyzę prawną dotyczącą tzw. nakazu maseczkowego.

– Szczęść Boże. Mam tu w ręku ekspertyzę prawną. Dwie opinie profesorskie. Pan profesor Marek Chmaj i profesor Sabina Grabowska konstatują bezprawność nakazu zamaskowania posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. To istotna, nie dla wszystkich nowa, okoliczność w sprawie. Rad jestem, że w ten sposób potwierdzają się wszystkie moje, nazwijmy to w ten sposób, intuicje prawne w tej sprawie. O zreferowanie tych dokumentów proszę Włodzimierza Skalika, dyrektora biura Koła Poselskiego “Konfederacja” i sekretarza generalnego Konfederacji Korony Polskiej – poprosił Braun.

– Szanowni państwo. Od ponad roku posłowie Koła Poselskiego “Konfederacja” wielokrotnie zwracali uwagę na bezprawność zarządzeń pani Marszałek i Prezydium Sejmu. Na bezprawność egzekwowania tych przepisów. I okazało się, że głos naszych posłów był cały czas lekceważony. W związku z tym, postanowiliśmy zasięgnąć opinii niewątpliwie dwóch autorytetów w dziedzinie prawa – przedstawił sytuację Włodzimierz Skalik.


ZOBACZ TAKŻE :


– Jedna ekspertyza została opracowana przez pana profesora Marka Chmaja, natomiast druga ekspertyza została opracowana przez panią profesor za pośrednictwem Biura Analiz Sejmowych. Ekspertyza ta ma sygnaturę Biura numer 2504/21 – podkreślił Skalik, wskazując na wagę dokumentu.

– Ważne zatem, że od chwili wytworzenia tej ekspertyzy, Prezydium Sejmu posiada wiedzę na temat jej konkluzji – zaznaczył poseł Grzegorz Braun.

– Ekspertyzy są bardzo wnikliwe, obszerne i będą przekazane wszystkim redakcjom. Zostaną opublikowane także w mediach Konfederacji. Nie będę ich cytować w całości. Nie można jednak nie zacytować konkluzji z obydwu ekspertyz. I tak, w opinii profesora Marka Chmaja “wprowadzenie przez Marszałka Sejmu obowiązku zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające na terenie Sejmu w drodze zarządzenia może zatem pozostawać w sprzeczności z artykułami Konstytucji RP, które wyrażają zasadę wolności osobistej i prawa do decydowania o życiu osobistym”. Jakbym słyszał posłów Konfederacji – zauważył Włodzimierz Skalik.

– Dalej, pan profesor Marek Chmaj: “Omawiany obowiązek pozostaje w sprzeczności z artykułem 3 i 4 Ustawy o Wykonywaniu Mandatu Posła i Senatora, w związku z artykułem 104, ustęp 1, i artykułem 106 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Albowiem narusza on swobodę wykonywania mandatu, ogranicza prawo do czynnego uczestnictwa w pracach Sejmu i pozostaje w sprzeczności z obowiązkiem zapewnienia posłom warunków niezbędnych do skutecznego realizowania obowiązków”.

– Dalej, profesor stwierdza: “Podstawą dla wprowadzenia nakazu nie może być rozporządzenie Rady Ministrów. W sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zarządzenia Marszałka Sejmu zostały wydane z przekroczeniem delegacji, określonej w artykule 10, ustęp 1, punkt 13 Regulaminu Sejmu, który upoważnia Marszałka Sejmu JEDYNIE do wydawania zarządzeń w zakresie wydawania zarządzeń w celu zapewnienia spokoju i porządku, a nie upoważnia go do wydawania zarządzeń w zakresie ochrony życia i zdrowia, zwłaszcza w zakresie sanitarnym” – czytał ekspertyzę sekretarz generalny Konfederacji Korony Polskiej.

-Na zakończenie pan profesor Marek Chmaj: “Zarządzenia Marszałek Sejmu są bezprawne, a niezastosowanie się posła do wspomnianego nakazu NIE MOŻE skutkować wykluczeniem go z obrad, obniżeniem uposażenia czy zastosowaniem innego środka regulaminowego. Próbę egzekwowania takich środków należy uznać za BEZPRAWNĄ ingerencję w sposób wykonywania przez posła mandatu”.

Również profesor Grabowska stwierdziła, iż zarządzenia Marszałka Sejmu “nie mają podstaw prawnych”. Z ekspertyzy stworzonej przez dwa autorytety wynika zatem jasno i wyraźnie, iż rozporządzenie dotyczące “maskowania” Polaków jest bezprawne. Co więcej, próby wymuszania stosowania się do niego także stoją w sprzeczności z Konstytucją RP.


ZOBACZ TAKŻE :


26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)