REKLAMA

Kolędy, pastorałki i utwory rozrywkowe podczas 5. koncertu 3 króli w Łężanach (ZDJĘCIA)

MIEJSCE PIASTOWE / PODKARPACIE. W roku bieżącym święto Objawienia Pańskiego, w sposób szczególny obchodzone było w Łężanach w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po koncertach w Rogach, Targowiskach, Wrocance i Głowience nadszedł czas na koncertowanie u księdza proboszcza Jerzego Urbana. Była to już piąta edycja koncertu 3 Króli.

Po uroczystej sumie i słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektora Janusza Węgrzyna, orkiestra pod batutą Marcina Seredy, który tego dnia pełnił funkcje kapelmistrza pod nieobecność Miłosza Markiewicza, wykonała ponad 40-minutowy koncert, składający się zarówno z kolęd i pastorałek, jak i utworów rozrywkowych. Licznie zgromadzonej w świątyni publiczności, koncert przypadł z pewnością do gustu, czego wyrazem były uśmiechnięte twarze oraz na zakończenie owacje na stojąco. Na sam koniec noworoczne życzenia w imieniu własnym i orkiestry złożył wszystkim mieszkańcom łężan Janusz Węgrzyn. Był też oczywiście bis.

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii księdzu Jerzemu Urbanowi za ciepłe przyjęcie orkiestry, a także sołtysce Wioli Urban za pomoc techniczną przy organizacji tego wydarzenia.

źródło: GOK Miejsce Piastowe / materiały nadesłane

16-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline