Kierowcy-przemytnicy. Kontrabanda w autokarach i osobówkach (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Kierowcy autokarów i osobówek na potęgę przemycają papierosy. Kontrabanda kwitnie na granicy.

Na 460 paczek papierosów natrafili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli ukraińskiego autokaru relacji Dniepr- Koblenz. Towar ukryty był w podłodze pojazdu. Do próby przemytu przyznał się kierowca autokaru, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem grożącej kary grzywny wpłacił 7500 złotych.

Tego samego dnia, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce udaremnili kolejną próbę przemytu papierosów w autokarze jadącym ze Lwowa do Legnicy. Tym razem do ukrycia tytoniowej kontrabandy (300 paczek ) posłużył znajdujący się w autokarze zbiornik na wodę. Także w tym przypadku do przemytu przyznał się kierowca autokaru, obywatel Ukrainy, który poddał się dobrowolnie karze i tytułem grzywny wpłacił 3500 złotych.

W ręce funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Medyce wpadł także podróżujący osobowym Renault 21- letni ob. Ukrainy. Podczas kontroli samochodu, którym podróżował mężczyzna, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli 503 paczki papierosów. Do ukrycia kontrabandy posłużyły przerobiona belka podszybia i schowki pod siedzeniami pojazdu. 21-latek przyznał się do przemytu. Jak wyjaśnił, papierosy przeznaczone były do czarnorynkowej sprzedaży.

Ponad pół tysiąca paczek papierosów zatrzymali także funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego z Granicznego Referatu Realizacji w Korczowej. Podczas kontroli wjeżdżającego do Polski osobowego opla, funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa. Okazało się, że ukryto w nim 570 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Dojście do ukrytego towaru było możliwe dopiero po demontażu butli LPG, która maskowała dostęp do schowanych papierosów.

Przeciwko kierującej pojazdem obywatelce Ukrainy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego oprócz papierosów zabezpieczono także przystosowany do przemytu samochód.

31_01_2018 (1)

31_01_2018 (2)

31_01_2018 (3)

źródło: KAS

01-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)