REKLAMA

“Kaskadowy pomiar prędkości” – podsumowanie działań na Podkarpaciu

W poniedziałek we wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone były policyjne działania “Kaskadowy pomiar prędkości”. Uczestniczący w akcji podkarpaccy policjanci ujawnili ponad 600 przypadków przekroczeń prędkości.

Działania rozpoczęły się o godz. 6 i trwały do godz. 22. Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrole prowadzone były na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. Brały w nich udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W ramach działań na drogach Podkarpacia, w 246 statycznych punktach pomiaru prędkości policjanci skontrolowali 1510 pojazdów i ujawnili 633 przypadki przekroczeń prędkości.

Tylko wczoraj podkarpaccy policjanci zatrzymali też prawa jazdy 12 kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” miały charakter międzynarodowy. Brali w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

303-157837

KWP

18-04-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

makia2018-04-18 21:00:44
0 0
Całą reszta też jechała szybciej, ale mieli w aucie uruchomionego yanosika i w porę ich ostrzezono. Jestem pewna :D Coś za mało tych przekroczeń jak na polskie drogi