Interwencja!!! Uwaga na oszustów oferujących atrakcyjne usługi telekomunikacyjne

KROSNO / PODKARPACIE. Dzisiaj do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Krosna, który stwierdził, że został oszukany przez jedną z firm telekomunikacyjnych z siedzibą w Warszawie. Starszy mężczyzna kilka tygodni temu otrzymał telefon od osoby z firmy telekomunikacyjnej, podającej się za przedstawiciela operatora sieci, z którą ma podpisaną umowę na prowadzenie usług telekomunikacyjnych. Osoba dzwoniąca oznajmiła mu, że musi natychmiast wymienić stacjonarny aparat telefoniczny, ponieważ stare urządzenia po pewny czasie przestaną działać. Mieszkaniec Krosna zgodził się na wymianę aparatu telefonicznego, obawiając się zablokowania połączeń. Pracownik firmy telekomunikacyjnej, który dostarczył nowy aparat dał mężczyźnie do podpisania umowę. Odbiorca nowego aparatu, wprowadzony w błąd, podpisał ją nie podejrzewając, że zawiera nową umowę z zupełnie inną firmą usługową na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

zdjęcie: pixabay.com

Dodać należy, że na umowie nazwa firmy była zaklejona żółtą karteczką a przedstawiciel wspomnianej firmy telekomunikacyjnej sam zaznaczył wszystkie dodatkowe usługi. Dopisanie dodatkowych usług nastąpiło już po podpisaniu umowy przez mieszkańca Krosna.

Sprawdziliśmy w Urzędzie Kontroli Konkurencji i Konsumentów czy ktoś wcześniej zgłaszał zastrzeżenia do działalności wspomnianej firmy telekomunikacyjnej. Okazało się, że wobec niej toczy się kilkaset spraw o naruszenie interesów konsumentów m.in. podszywanie się pod innego operatora, brak informacji o faktycznej wysokości opłat abonamentowych itd.. W związku z tym Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko przedsiębiorcy.

Poprosiliśmy pokrzywdzonego mieszkańca Krosna, aby udał się do Miejskiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów przy ulicy Bieszczadzkiej 1 w Krośnie w celu uzyskania pomocy prawnej.

O ustaleniach odpowiednich organów i dalszym rozwoju sprawy poinformujemy niebawem.

 

 

22-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline