REKLAMA

INTERWENCJA: Samochód wypadł z drogi i ściął znaki. Kierował nim pijany obcokrajowiec (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Lewakowskiego doszło do groźnej kolizji, w trakcie której, samochód osobowy wyleciał z drogi, ścinając dwa znaki i uszkadzając latarnię. Jak się okazało, kierował nim 24-letni obcokrajowiec. Był pijany. Badanie wykazało około 1 promil alkoholu. Dzień później, niemal w tym samym miejscu, inna osobówka również wyleciała z drogi na łuku.

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem. Zaalarmowani policjanci wstępnie ustalili, że kierowany przez 24-letniego obcokrajowca seat, wypadł z drogi na łuku ścinając znak, tabliczki z nazwami ulic, a także uszkadzając latarnię. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało około 1 promil alkoholu. Został on przesłuchany.

Policjanci postawili mu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu marki seat oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzutów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – mówi Klaudyna Konarzewska, ZKS KMP Krosno.

Na jezdni nie ma praktycznie śladu sobotniego zdarzenia, ale pytanie, dlaczego do tej pory (9.10 godzina 11:00) nikt nie usunął leżących tuż przy drodze znaków? Czy nie stwarzają one zagrożenia?

Dzień później, niemal w tym samym miejscu doszło do podobnej kolizji. Jak wstępnie ustalono, przed godziną 3, kierujący samochodem osobowym marki fiat, na łuku ul. Krakowskiej, poruszając się w kierunku ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad pojazdem. Jadąc na wprost doprowadził do zderzenia z drzewem. Kierujący fiatem 36-latek został przewieziony do szpitala jeszcze przed przyjazdem policji. Mężczyźnie została pobrana krew do analizy na stan trzeźwości. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krośnie.

09-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline